Angle down Atgal

Radvilų žymuo – Biržų krašto šviesuoliams

Gruodžio 26 d. šventiniame renginyje Biržų kultūros centre įteikti Radvilų žymens apdovanojimai.

Iškilmingoje ceremonijoje Komisijos pirmininkas Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius Gintaras Butkevičius perskaitė ištrauką iš komisijos posėdžio protokolo, primindamas, kad buvo pateiktos aštuonios kandidatūros: VšĮ „ Inžinerijos mokykla (vadovas Dalius Barkauskas), archeologas Karolis Duderis, mokytoja Aldona Jatulevičienė, profesorius Deimantas Karvelis, Rinkuškių bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė, profesorius Jonas Albertas Naktinis, treneris Simas Strelcovas, kultūros darbuotoja Marija Undzėnienė. Šiemet Radvilų žymens laureatais tapo:

Deimantas Karvelis – už nuopelnus tyrinėjant kunigaikščių Radvilų ir Biržų krašto istoriją.

Jonas Albertas Naktinis – už pilietines iniciatyvas garsinant Biržų krašto kalbinį bei istorinį palikimą.

Marija Undzėnienė – už aktyvią visuomeninę veiklą suburiant žmones kilniems darbams, skirtiems Biržų krašto kultūrai puoselėti ir saugoti.

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas dėkojo laureatams už jų indėlį Biržų krašto kultūrai, istorijai. Administracijos direktorė Irutė Varzienė džiaugėsi, kad apdovanojimai yra puiki proga įvertinti žmones, kuriems rūpi Biržai, kurie nestokoja idėjų, yra aktyvūs visuomeninio gyvenimo dalyviai.

Humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Deimantas Karvelis papasakojo apie savo mokslinio kelio pradžią. Nežinomi Biržai tapo savais, išskirtiniais, kai pradėjo gilintis į Radvilų giminės istoriją dar 1993 metais. Profesorius Jonas Albertas Naktinis dėkojo komisijai už įvertinimą ir smagiai pristatė savo ankstyvuosius tyrinėjimus apie moterų ir vyrų jautrumo skirtumus. Marija Undzėnienė akcentavo netikėtumo momentą. Anot jos, tikrai netikėta, kad jos darbai bus taip įvertinti.

Bene svarbiausia, kad Radvilų žymens apdovanojimui kandidatūras teikė ir įstaigos, ir bendruomenės, ir gyventojų grupės. Tikimės, kad tai taps prasminga tradicija, galimybe padėkoti lyderiams, kūrėjams, savo darbo profesionalams už jų triūsą, idėjas, pažangius pokyčius, pasiekimus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite