Angle down Atgal

R. Tamašunienė susitiko su Europos Komisijos vidaus reikalų komisare

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, penktadienį susitikusi su naująja Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson, aptarė aktualūs migracijos politikos ir Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsaugos klausimus.

Šiuo metu Europos Komisija rengia Migracijos ir prieglobsčio paktą, todėl Y. Johansson siekia išklausyti ES valstybių narių pozicijas dėl migracijos valdymo ir rasti veiksmingų sprendimų, kaip dalytis atsakomybe dėl į ES atvykstančių migrantų.

„Lietuva yra daug nuveikusi ir pasiruošusi dalyvauti priimant sprendimus bei konstruktyviai bendradarbiauti sprendžiant migracijos ir prieglobsčio suteikimo klausimus", - sakė eurokomisarė Y. Johansson.

Per susitikimą vidaus reikalų ministrė išsakė poziciją dėl Bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos.

„Lietuva laikosi pozicijos, kad prieglobsčio prašytojų perkėlimas turėtų būti grįstas savanoriškumo principu, o perkeliami turėtų būti tik tie asmenys, kuriems reikalinga tarptautine apsauga. Mūsų prioritetas - saugumas, todėl pasisakome, kad būtų perkeliami tik tie asmenys, kurie nekelia grėsmės visuomenes saugumui", - sakė vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Vizito metu taip pat aptarti aktualūs ES išorės sienos apsaugos ir bendrų sienos stebėjimo standartų nustatymo bei specialiosios Kaliningrado tranzito schemos įgyvendinimo ir finansavimo klausimai.

Vidaus reikalų ministerija pristatė ir regioninio „rescEU" civilinės saugos pajėgumų centro steigimo galimybę Lietuvoje. Šis centras, įvykus katastrofai, galėtų teikti pagalbą ne tik Lietuvai, bet ir kitoms Europos Sąjungos valstybėms narėms ir būti pagrindinis centrinės „rescEU" organizacijos padalinys regione.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite