Angle down Atgal

R. Tamašunienė: būriuodamiesi viešose vietose galite sulaukti policijos pastabų

Penktadienį Vyriausybėje policijai pristačius situaciją dėl karantino režimo laikymosi, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad žmonės, būriuodamiesi viešose vietose, gali sulaukti policijos pareigūnų raginimų išsiskirstyti.

Tuo tarpu policijos generalinis komisaras Renatas Požėla informavo, kad policija už karantino nesilaikymą žmones įspėja arba suteikia keliasdešimties eurų baudą. Vis dėlto, policijos vadovo teigimu, sankcijos už tiesioginės grėsmės visuomenės sveikatai sukėlimą turėtų būti adekvatesnės.

„Jeigu išeinate pasivaikščioti, tai (reikia – ELTA) vengti tų susibūrimų, nes policija prieis ir tų pastabų galite sulaukti ir vaikų žaidimų aikštelėse, ir parkuose, ir pažintiniuose takuose, kur matome, kad tikrai gyventojų yra per daug“, – penktadienį prie Vyriausybės žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Kartu ji informavo, kad nuo šios nakties vėl leista važiuoti per Lazdijų pasienių kontrolės punktą sunkiasvorėms transporto priemonėms, taip pat teigė, jog mobiliosios dezinfekcijos komandos yra pasiruošusios padėti.

„Mūsų viešojo saugumo tarnyba parengusi šešias mobilias dezinfekcijos komandas. Jeigu būtų institucijų, kur atsiras viruso židinys, tai tos tarnybos pasirengusios atlikti papildomą dezinfekciją, jeigu pritrūktų įmonių, kurios tai atlieka ir jei mūsų institucija sudariusi sutartis su tomis įmonėmis“, – teigė R. Tamašunienė.

R. Požėla: sankcijos už tiesiogiai grėsmę keliančius pažeidimus turėtų būti adekvatesnės

Tuo tarpu policijos generalinis komisaras R. Požėla informavo, kad daugėja pranešimų apie saviizoliacijos ir karantino režimo galimus pažeidimus.

„Praėjusią parą užfiksuoti 395 pranešimai dėl saviizoliacijos ar karantino sąlygų galimo nevykdymo. (...) Esama situacija tikrai neleidžia mums žiūrėti tik į šiandien dieną, verčia mus analizuoti situaciją ir prognozuoti rytdieną – prognozuoti artimiausią laikmetį, vidutinės trukmės laikmetį ir galbūt ilgalaikę perspektyvą“, – kalbėjo policijos vadovas.

Jo teigimu, institucijos turi vertinti prognozes, jomis dalintis, o policijos atliekamas grėsmių vertinimas, anot R. Požėlos, visuomenei bus pristatytas kitą savaitę.

„Sukčiavimo elektroninėje erdvėje grėsmės gali ženkliai kilti ir matome jau dabar tam tikras apraiškas, gali padidėti buitinio smurto apraiškos“, – sakė R. Požėla, pabrėžęs, kad matomas poreikis peržvelgti, pakoreguoti ir kai kuriuos įstatymus.

Paklausus, kas gresia už karantino režimo pažeidimus, policijos vadovas teigė, kad žmonės sulaukia perspėjimų arba keliasdešimties eurų baudos.

„Mes neprognozuojame, kad ateityje tai veiks. (...) Už konkrečius pažeidimus, kurie kelia tiesioginę grėsmę visuomenės sveikatai, sankcijos turėtų būti labiau adekvačios“, – patikino R. Požėla.

A. Stončaitis: gali būti, kad atsiras galimybė apsaugos priemonėmis aprūpinti ir gyventojus

Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio teigimu, kitą savaitę turėtų būti gautas nemažas papildomas kiekis visų apsaugos priemonių, dėl to, pažymėjo jis, apsaugos priemonėmis būtų galima svarstyti aprūpinti ir gyventojus.

„Tada kalbame apie atsirandančią galimybę ne tik pareigūnų, medikų, kitų tarnybų, dalyvaujančių situacijos valdyme, pilną aprūpinimą, bet atsiras galimybė ir gyventojų aprūpinimui papildomomis priemonėmis“, – teigė A. Stončaitis, pažymėjęs, kad bus svarstomas ir jaunimo užimtumo klausimas.

Anot A. Stončaičio, džiugina pilietiško verslo požiūris į situacijos valdymą.

„Džiugina požiūris verslo, ypatingai prekybos centrų – yra tikrai suprantamas pilietiškas ir labai atsakingas. Todėl manytume, kad situacija šiandien dar yra kontroliuojama, valstybė turi visas galimybes veikti“, – sakė A. Stončaitis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite