Angle down Atgal

R. Čiužas: Lietuvoje nėra normalios tabako žalos mažinimo ir prevencijos programos

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Rolandas Čiužas sako, kad normalios tabako žalos mažinimo ar tabako prevencijos programos Lietuvoje šiuo metu nėra. Tuo tarpu kalbėdamas apie atsiradusias alternatyvias rūkymo priemones, jis tikina, kad dėl tyrimų stokos vertėtų susilaikyti nuo skubotų sprendimų ir rekomendacijų mesti rūkyti neketinantiems žmonėms.

„Šiai dienai tikrai yra labai įdomu, kad galimai (alternatyvų cigaretėms – ELTA) žala yra mažesnė (...). Visgi Lietuva yra ratifikavusi tabako konvenciją, turi laikytis tam tikrų susitarimų, todėl kai tų alternatyvų tyrimų rezultatai mus pasieks, tikėtina keturių metų bėgyje, tik tuomet bus galima diskutuoti apie tai, kiek tos alternatyvos geresnės ar ne. (...)

Kol kas reikėtų susilaikyti nuo skubotų sprendimų, rekomendacijų, idėjos, kad (alternatyvos cigaretėms – ELTA) tikrai yra geriau, populiarinimo. Juolab, kad tų pačių jau minėtų aerozolių poveikis ir toksinės medžiagos taip pat yra dar iki galo neištirtos“, – „Lietuvos sveikatos“ surengtoje konferencijoje apie tabako žalos Lietuvoje mažinimą kalbėjo R. Čiužas.

R. Čiužas taip pat teigė, kad šiuo metu Lietuvoje tematyti tam tikros tabako žalos mažinimo ir prevencijos programos užuomazgos.

„Turiu pripažinti, kad Lietuvoje normalios tabako žalos mažinimo ar tabako prevencijos programos šiai dienai neturime. Turime tik tam tikras užuomazgas, politines idėjas, o Seime patvirtinus tabako, alkoholio, narkotikų kontrolės prevencijos programą bandėme iki 2028 metų užsibrėžti (gaires – ELTA) ir susidėlioti tarpinstitucinį veiklos planą“, – kalbėjo jis.

Profesorius pabrėžė, kad rūkantys žmonės privalo turėti teisę į rūkymo žalos mažinimo procedūras.

„Mano nuomone, labai svarbus yra kompleksinis institucijų požiūris. Mums reikėtų atkreipti dėmesį, jog reikia tam tikrų priemonių, kad priklausomi žmonės turėtų galimybę į kažkokias alternatyvas ir žalos mažinimo procedūras“, – tikino jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite