Angle down Atgal

R. Baškienė: norėtume daugiau laiko skirti diskusijoms dėl Vyriausybės ataskaitos

Dėl įtemptos kitos savaitės Seimo darbotvarkės Seimo valdyba nutarė balandžio 26 d. surengti nenumatytą Seimo plenarinį posėdį, sako Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Ketvirtadienį, balandžio 25 d., Seime vyks minėjimas, skirtas Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo 25-mečiui. Taip pat rengiama diskusija dėl Vyriausybės 2018 metų veiklos ataskaitos.

„Norėtume daugiau laiko skirti diskusijoms dėl Vyriausybės ataskaitos, kad visi norintys galėtų pasisakyti. Todėl pritrūks laiko įstatymų priėmimui. Įvertinusi šias aplinkybes Seimo valdyba nutarė surengti nenumatytą Seimo plenarinį posėdį, kuris bus skirtas įstatymų priėmimams“, - ketvirtadienį Eltai sakė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja R. Baškienė.

Paklausta, ar Seimas galbūt išsigando žiniasklaidos kritikos dėl to, kad priešvelykiniu laikotarpiu nerengiami Seimo plenariniai posėdžiai, ji tai griežtai paneigė.

„Negali būti kalbos apie tai. Jeigu matome, kad yra poreikis, rengiami papildomi plenariniai posėdžiai. Taip yra ir ateityje taip bus. Seimas nuolat dirba, pridurčiau, kad darbinga bus taip pat vasara, planuojama posėdžiauti ir liepos mėnesį“, - sakė R. Baškienė.

Kitą savaitę, penktadienį, planuojama ratifikuoti Lietuvos ir Izraelio Vyriausybių susitarimą dėl bendradarbiavimo viešojo saugumo ir kovos su nusikalstamumu srityse, Susitarimą dėl Europos molekulinės biologijos laboratorijos įkūrimo.

Parlamentarai ketina priimti Asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimus.

Planuojama priimti Seimo nutarimą „Dėl Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto terminų ir sąlygų“.

Nenumatyto posėdžio darbotvarkėje - Visuomenės informavimo, Švietimo įstatymų pataisų, Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo priėmimas. Taip pat planuojama galutinai balsuoti dėl Išmokų vaikams, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymų pataisų, Darbo kodekso, Seimo Statuto, Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimų priėmimo.

Balandžio 26 d. nenumatytas Seimo plenarinis posėdis vyks nuo 10 iki 13 val.

Pagal Seimo statutą, nenumatytas Seimo posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja Respublikos Prezidentas, ne mažesnė kaip 1/3 visų Seimo narių grupė, Seimo valdyba, o Konstitucijos 89 straipsnio 1 dalyje nustatytais atvejais - Seimo Pirmininkas.

Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite