A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Pyragų diena vaikų globos namuose „Šaltinis“: daug juoko, šilumos ir ypatingų pyragų (vaizdo įrašas)

Šiaulių vaikų globos namai „Šaltinis“ Lapkričio 6-ąją prisipildė juoko, klegesio ir nosį maloniai kutenančio pyragų aromato. Vaikai drauge su įstaigos darbuotojais šiandien, kaip ir visa Lietuva, minėjo tradicinę pyragų dieną.

Įvairiausių skonių ir išvaizdos kepiniai viliote viliojo tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Iš viso „Šaltinio“ bendruomenės nariai iškepė net 14 pyragų. Buvo galima paragauti tinginio, Napoleono, medučio, varškės pyragų, įvairių skonių keksiukų. Kiekvienas kepinys - ypatingas, mat keptas su labai svarbiu ingridientu: didele meile.

Tradiciškai buvo ne tik skaunaujami pyragai, bet renkamos ir piniginės aukos: prisidėjo kiek kas norėjo ir galėjo. Tiesa, „Šaltinio“ bendruomenė surinktas lėšas ketina panaudoti kiek netradiciškai - aukoti ne likimo nuskriaustiems vaikams, kaip įprasta šios iniciatyvos metu, o gyvūnams. Visi šiandien surinkti pinigai atiteks Šiauliuose įsikūrusiai gyvūnų prieglaudai „Binada“.

Ne paslaptis, kad „Šaltinio“ vaikų globos namų laukia pokyčiai – jau rytoj, lapkričio 7-osios Šiaulių miesto tarybos posėdyje bus svarstomas įstaigos reorganizacijos klausimas. Jei politikai pritars, „Šaltinis“ bus jungiamas su Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių globos namais ir bus įkurta nauja biudžetinė įstaiga-kompleksinių paslaugų namai „Alka“.

Tačiau kaip sako laikinai einanti pareigas vaikų globos namų direktorė Inga Pundzienė, įtampos kolektyve dėl būsimų pokyčių nėra, o šiandien visi nusiteikę tik džiugiai ir ypač pozityviai.

Lapkričio 6-ąją Pyragų diena Lietuvoje minima jau dešimtmetį. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.

Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Svarbiausias šios iniciatyvos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite