Angle down Atgal

Puošiasi medaliais

Kaip ir kiekvienas rimtas darbas, taip ir šis XII Lietuvos mokinių rašinio konkursas surengtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir Lietuvos sporto muziejaus. 2019 m. vasario 26 d. Lietuvos sporto muziejus į didžiąją salę sukvietė daugiau nei 140 įvairaus amžiaus jaunųjų rašytojų, jų pagalbininkų mokytojų iš visos Lietuvos.

Konkursas buvo skirtos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30 – mečiui bei iškiliausiems Lietuvos sportininkams atminti. Jo tema: ,,Nuo mažo takelio į didįjį olimpinį kelią...“. Be galo malonu, kad į šį darbą įsijungė didžiulis būrys Lietuvos mokyklų auklėtinių, kurie labai vaizdžiai, jautriai ir nuoširdžiai nušvietė iš vienos pusės ne tik garbingą ir įdomų, bet ir neišpasakytai sudėtingą bei sunkų sportininko, siekiančio pačių didžiausių pergalių, gyvenimo ir kovos kelią.

Konkurse dalyvavo 36 Lietuvos mokyklos, buvo gauti 95 rašiniai. Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas pasveikinęs ir padėkojęs atvykusiems už atliktą didžiulį darbą, atvykimą rezultatams aptarti ir apdovanojimus įteikti, žodį suteikė rašinio konkurso rašinių vertinimo komisijos pirmininkei Lietuvos sporto universiteto docentei Elenai Puišienei ir vertinimo komisijos nariams, kurie, apibendrinę atlikto Lietuvos mokinių didžiulio darbo rezultatus, išsakė mintis, kad malonu buvo skaityti atsiųstus rašinius, kuriuose išsamiai su gražiomis iliustracinėmis priemonėmis buvo parodytas bei iliustruotas ne tik iškiliausių Lietuvos sportininkų laimėjimų ir pergalių džiaugsmas, bet ir, siekiant pergalės ar užsibrėžto tikslo, be galo sunkus pasiaukojantis darbas, dvasiniai išgyvenimai ir netektys.

Kartu malonu ir tai, kad daug įdomaus buvo sužinota ne tik apie Lietuvos ryškiausias žvaigždes, kaip kad krepšininkus, plaukikus, lengvaatlečius, sunkiaatlečius, irkluotojus, dviratininkus, imtynininkus, bet ir apie pačius artimiausius žmones tėvelius, broliukus ir sesutes bei pasiaukojančiai dirbančius kūno kultūros mokytojus, trenerius, sporto mokslo, medicinos darbuotojams bei žmones ne tik mėgstančius sportą, bet ir visomis išgalėmis padedančius sportuojantiems siekti sporto aukštumų.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba gerai įvertino darbus bei apdovanojo medaliais ir diplomais Žiežmarių gimnazijos mokinius: Izabelę Grybauskaitę (5b kl.), Lisaną Židanavičiūtę (5b kl.), Gustą Staknevičių (5b kl.), Danielių Piliponį (5b kl.), Ugnę Kisnieriūtę (7b kl.), Emiliją Grigaliūnaitę (7b kl.), Justiną Venskutę (8b kl.), Vilijų Statkevičių (8b kl.), Pauliną Jacevičiūtę (1ga kl.) ir Gerdą Žemaitaitytę (1ga kl.). Džiugu, kad medaliais puošiasi ne tik sportininkai, bet ir rašinio konkurso dalyviai.

Renata Kisnerienė

Žiežmarių gimnazijos mokytoja
Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite