Angle down Atgal

Psichologiniai seminarai – labai populiarūs gyventojų tarpe

Paskutiniąją lapkričio mėnesio savaitę didelis aktyvių Šiaulių rajono gyventojų būrys iš visų rajono kampelių rinkosi į susitikimus su psichologu. Šių ypatingų renginių iniciatorius – Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, o paskaitos lektorius, biuro draugas – Evaldas Karmaza. Evaldas – daugeliui gerai žinomas psichodramos ir ekspresyviosios terapijos instituto psichologas. Šis garsus specialistas veda įvairius seminarus tėvams, pedagogams, socialiniams darbuotojams bei kitiems specialistams didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Šį kartą dalyviai galėjo rinktis, kuri tema jiems aktualiausia: „Psichologinis atsparumas – vidinė imuninė sistema gyvenimo išbandymams“, „Stresas ir įtampa – išbūti ir įveikti“ ar „Konfliktai ir jų sprendimas. Kai nesutariame su artimais žmonėmis“.

Kiekvieno susitikimo pradžioje lektorius teigiamai nuteikė klausytojus ir palaikė šią emociją visų seminarų eigoje. Dalyviai nuoširdžiai džiaugėsi dėl gautų patarimų, pozityvių emocijų suteikimo ir pasitikėjimo savimi įgijimo.

Keli paprasti psichologo E. Karmazos patarimai:

Pasirašyk sutartį su savimi, kad gali pasikeisti

Viską užsirašinėk dienoraštyje (praleistą laiką, nuveiktus darbu, neatliktas užduotis ir pan.)

Sportuok, sveikai maitinkis, išsimiegok ir venk streso

Atitolk nuo tavęs ir tavo gebėjimų nevertinančių žmonių

Linksmoji dalis – PASIIMK GYVENIMĄ (užimk tau nežinomas teritorijas)

Na, o dabar atsakykite sau į kelis klausimus:

Ar augu dar?

Ar lieka laiko šeimai?

Ar jaučiu malonumą darbe?

Kaip dvasiniai dalykai?

Koks ateities vaizdinys?

Ar taip apsirengiau dėl savęs ar dėl aplinkinių?

Pamąstymui. Ko žmonės labiausiai gailisi prieš pat mirtį:

Gaila, kad per mažai praleidau laiko su žmonėmis, kuriuos myliu

Gaila, kad tiek pergyvenau dėl dabar berods nereikšmingų dalykų

Gaila, kad nespėjau atleisti

Gaila, kad nepakovojau už save

Gaila, kad per daug „gyvenau kitų gyvenimus“

Gaila, kad nebuvau toks nuoširdus

Gaila, kad per daug rūpinausi, ką kiti pagalvos

Gaila, kad neišnaudojau visų pasitaikiusių progų

Gaila, kad slėpiau savo baimes

Gaila, kad siekiau nesvarbių dalykų

Gaila, kad nemokėjau išgyventi paprastų gyvenimo momentų

Gaila, kad per daug dirbau

Kiekvieno seminaro pabaigoje lektorius priminė susirinkusiems, kad privalome mylėti save, savo aplinkinius, mėgautis kiekviena diena ir su šypsena priimti visus gyvenimo mestus iššūkius. Dažnai tai būna labai didelis darbas su pačiu savimi. Bet viskas yra įmanoma, svarbiausia – prioritetų suskirstymas pagal svarbą mūsų gyvenime.

Labai dėkojame psichologui Evaldui Karmazai už savo minčių bei patirties dalybas, už gerą emociją ir, žinoma, dalyviams už būvimą kartu!

Informaciją apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Drupė

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite