Angle down Atgal

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. K. Čiurlionio fondo veiklos

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. K. Čiurlionio fondo galbūt vykdyto žemdirbių klaidinimo prisidengiant valstybinėmis institucijomis.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) šių metų balandį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl, įtariama, neteisėtos šio fondo atstovų veiklos.

Ministerija tvirtino, kad paskambinusi pasirinktam ūkininkui šio fondo direktore prisistatanti Julija Sakalauskaitė nurodo, kad veikia su ŽŪM ar kitų valdžios institucijų, jų darbuotojų žinia ir pakviečia susitikti gyvai.

Anot ministerijos, tokio susitikimo metu ūkininkams primygtinai duodama pasirašyti paramos sutartį, o mainais žadama įvairi pagalba „jei yra ar iškiltų įvairių problemų“. Pateikiamuose pasirašyti dokumentuose nurodomas M. K. Čiurlionio fondas ir „M. K. Čiurlionio fondo investicijos“.

Juose ūkininkams už tam tikrą sumą, kuri svyruoja nuo 750 eurų iki 25 tūkst. eurų, siūloma tapti fondo „bendraminčiu“, „draugu“, „bičiuliu“, „rėmėju“, „globėju“ arba „auksiniu globėju“.

Tačiau prokuratūra nusprendė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, konstatuojant, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – BNS pranešė Klaipėdos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Taip pat prokuratūros atstovė pranešė, kad dėl sutarčių sudarymo kilusio ginčo, pareiškėjams pasiūlyta kreiptis į Plungės apylinkės teismą ir bylą nagrinėti civilinio proceso tvarka.

Žiniasklaidoje ir anksčiau rašyta apie, kai kurių ūkininkų liudijimu, agresyviai paramos reikalaujantį M. K. Čiurlionio fondą.

2018 metų vasarą „Valstiečių laikraštis“ rašė, kad šis fondas agresyviai reikalauja paramos bei naudoja aukštų ŽŪM valdininkų rekomendacijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite