REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Balandžio 14 d. 20:20

Profsąjunga: Karantino sąlygų švelninimas – grubi klaida

Vilnius

Lankytojai karantino metu Neries regioniniame parke. Eltos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


125799

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga" reaguodama į LR Prezidento siūlymą tartis dėl galimybių „atšildyti" ekonomiką, pateikė savo pastebėjimus, kaip padėti dėl užklupusios beprecedentės krizės sunkioje padėtyje atsidūrusiems samdomiems darbuotojams, besiverčiantiems individualia veikla asmenims ir verslui.

Vienas iš svarbiausių LPS „Sandrauga" siūlymų - skubiai įšaldyti sąskaitas už dujas, elektrą ir komunalines paslaugas fiziniams bei juridiniams asmenims, nes ši krizė yra mokumo, o ne likvidumo krizė.

Interviu Žinių radijui davęs LR Prezidento patarėjas ekonomikai Justinas Krėpšta teigė, kad situacija yra sukontroliuota ir galima būtų galvoti apie tam tikrus ekonomikos sušvelninimus. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga" mano, kad toks požiūris yra didelė klaida, kuri gali turėti itin skaudžių pasekmių ateityje.

„Užsikrėtusiųjų skaičius išties pradėjo augti ne taip sparčiai. Tai yra akivaizdus įrodymas, kad griežtos karantino sąlygos duoda teigiamus rezultatus. Todėl tikrai būtų neatsakinga ir neišmintinga dabar pradėti sąlygų švelninimą, nes kas įvyks, jeigu dėl pasikeitusių sąlygų sergamumas staigiai šoktels į viršų? Ar nesubyrės tada mūsų sveikatos apsaugos sistema? Tokiu atveju, žala valstybei ir visuomenei būtų sunkiai atitaisoma", – nuogąstavo pirmininkas Kęstutis Juknis.

Norint padėti verslui, K. Juknio nuomone, protingiau būtų valstybės paramą pirmiausia skirti ne įmonėms ir bankams, o darbo netekusiems žmonėms – būtent tokiu keliu eina Prancūzijos ir Danijos vyriausybės. Tiesioginis žmonių rėmimas yra lygus netiesioginiam verslo rėmimui. O verslui papildomai padėti reikia ne tiesioginėmis finansinėmis subsidijomis, o mokestinių prievolių atidėjimu, sumažinimu, biurokratinių procedūrų supaprastinimu ir pan.

„Sandrauga" atkreipė dėmesį į žymaus istoriko Adamo Tooz'o pastebėjimą, kad šalys, ryžtingai sustabdžiusios savo ekonomikas, turės geresnius šansus ateityje atlaikyti ekonomines ir epidemiologines audras. Nuo šių dienų sprendimų priklausys mūsų visų ateitis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA