Angle down Atgal

Prof. dr. Ritai Reginai Trimonienei – garbingas Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos apdovanojimas

Rugsėjo 19 d. Valdovų rūmuose vykusiame Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos (LGHD) organizuotame seminare ,,Genealogijos ir heraldikos tyrimų praktikos“ ir forume Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Rita Regina Trimonienė buvo apdovanota LGHD auksiniu ženklu „Už nuoširdų darbą Lietuvos genealogijos ir herladikos draugijos veikloje“. Garbingą apdovanojimą mokslininkei įteikė Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos primininkas Remigijus Bimba.

Prof. dr. R. Trimonienės, daugelio mokslinių straipsnių ir knygų autorės, pagrindinės mokslo tyrimo kryptys – LDK ir Vidurio Europos istorija XV–XVI a. I pusėje; svetimšalių bajorų imigracija į Žemaitiją XVI a. II pusėje–XVII a.; Šiaurės Lietuvos istorija.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos seminarą sudarė dvi dalys: pirmojoje buvo pristatomi genealogijos pagrindai, o antrojoje – gilinamasi į heraldikos subtilybes. Paskaitą apie genealogijos teoriją ir praktiką skaitė Šiaulių universiteto profesorė dr. Rita Regina Trimonienė. Autorė savo paskaitos metu pasidalino sukaupta ilgamete patirtimi tyrinėjant Šiaurės Lietuvos istoriją, LDK ir Vidurio Europos istoriją XV–XVI a. I pusėje. Paskaitą apie tai, kaip skaityti senovines bažnytines metrikas skaitė LGHD garbės narys ir buvęs pirmininkas, istorikas, mokslinių straipsnių autorius, daugiau nei 30 metų dirbantis genealogijos srityje, sudaręs daugiau nei 100 genealoginių schemų Vilius Botyrius.

Antrojoje seminaro dalyje su senąja ir šiuolaikine heraldika susirinkusius supažindino Tarptautinės heraldikos akademijos asocijuotoji narė, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėjos pavaduotoja mokslo reikalams, LGHD generalinė sekretorė ir DPPH komisijos kanclerė dr. Gabrielė Jasiūnienė.

Seminare dalyvavo genealogijos ir heraldikos specialistai, mokslininkai, istorikai, archyvarai, muziejininkai, kraštotyrininkai, kurie su gausia auditorija pasidalino savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi. Heraldikos forume diskutavo dr. Agnė Railaitė-Bardė, dr. Gabrielė Jasiūnienė, Lietuvos heraldikos komisijos narys Vytautas Aleksiejūnas, grafikas, Lietuvos miestų ir miestelių herbų kūrėjas, ilgametis Lietuvos heraldikos komisijos narys, LGHD garbės narys, prof. Juozas Galkus, dailininkas grafikas, ženklų, monogramų, herbinių antspaudų, vėliavų, herbų miestams ir miesteliams, savivaldybėms ir organizacijoms kūrėjas prof. Rolandas Rimkūnas bei dailininkas, dizaineris, herbų kūrėjas Žydrūnas Strumila.

Po seminaro vykusio forumo metu į susirinkusiųjų klausimus atsakė Vilius Botyrius, prof. dr. Rita Regina Trimonienė, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius, žurnalistas, biografistas Tautvydas Kontrimavičius, LGHD valdybos narys Vytenis Bagdonas, leidėjas, žurnalistas ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas Valentinas Juraitis bei Anykščių krašto genealogijos entuziastas Alvydas Žarskus.

„Džiaugiamės, kad tiek daug žmonių domisi savo šaknimis, į renginį susirinko apie 100 genealogijos ir heraldikos entuziastų. Šie žmonės atėjo vedini smalsumo sužinoti kaip susidaryti giminės medį, nuo ko pradėti genealoginius tyrimus, kaip surasti savo protėvių herbus ar kaip susikurti savo šeimos herbą. Neabejojame, kad seminare buvo atsakyta į daug klausimų, o artimiausiu metu planuojame ir daugiau visuomenei aktualių renginių“, – sako Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovas Remigijus Bimba.

Visi, kas nedalyvavo seminare ar nori gilinti savo žinias genealogijos ir heraldikos srityje, kviečiami dalyvauti dar viename svarbiame LGHD organizuojamame renginyje. 2020 m. lapkričio 26 d. Nacionaliniame muziejuje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai“ vyks Alberto Kojalavičiaus-Vijūko II-oji mokslinė konferencija. Jos metu bus išsamiai kalbama apie grafų Tiškevičių genealogiją, o taip pat apie genealogiją ir heraldiką.

Seminaro partneriai: Šiaulių universitetas, Lietuvos heraldikos komisija, Šiaulių „Aušros“ muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite