Angle down Atgal

Privaloma izoliacija bus privaloma grįžtantiems iš dar vienos šalies

Atnaujintas koronaviruso paveiktų šalių sąrašas išaugo iki 12, penktadienį pranešė vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Yra paskelbti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys, pagal kuriuos bus sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Kalbant apie ES šalis, turėsime 12 šalių, kurios bus įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą: tai yra Ispanija, Prancūzija, Švedija, Belgija, Portugalija, Rumunija, Austrija, Čekija, Bulgarija, Liuksemburgas, Kroatija ir Malta”, – sakė L. Ašoklienė.

Iš šio sąrašo dvi šalys – Prancūzija ir Malta pridedamos naujai. Pasak L. Ašoklienės, poziciją dėl Maltos dar reikės suderinti su kitomis Baltijos šalimis.

„Malta yra labai maža, ten yra išgelbėtų pabėgėlių, jiems nustatytas COVID–19 atvejis ir jis įskaičiuotas į Maltos gyventojų skaičių ir iškart akivaizdžiai padidina sergamumo rodiklį. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras yra išplatinęs pranešimą, kad Maltos sergamumo rodiklį reikia vertinti atsargiai, nes jis neatspindi tikrosios situacijos šalyje”, – sakė vyr. epidemiologė.

Ji nurodė, kad Latvijoje ir Estijoje sergamumo rodiklis yra 2,6 100 tūkst. gyventojų, Lietuvoje – 5,7, Lenkijoje – 15,7.

Paveiktomis koronaviruso infekcijos šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Grįžtantiems iš šių šalių piliečiams privaloma 14 dienų izoliacija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite