Angle down Atgal

Pristatyti veiksmai, kurių Europos Sąjunga ėmėsi reaguodama į koronaviruso protrūkį

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristatė veiksmus, kurių Europos Sąjunga ėmėsi reaguodama į COVID19 protrūkį. Nors sveikata ir saugumas visų pirma yra valstybių narių kompetencija, o ES čia vaidina tik koordinacinį vaidmenį, ėmėmės ryžtingų veiksmų sveikatos sektoriui sustiprinti ir protrūkio socialiniam bei ekonominiam poveikiui sumažinti.

SVEIKATA.

Europos Komisija vykdo keturis bendrus didžiulius reikalingų medicininių priemonių pirkimus, juose dalyvauja 25 valstybės, įskaitant Lietuvą. Sukurtas strateginis medicininių priemonių atsargų arsenalas, kurį 90 proc. finansuoja ES. 47,5 mln. EUR skirti vakcinos kūrimui, vykdoma 17 mokslinių tyrimų projektų, koordinuojamų Europos vaistų agentūros. Vokiečių kompanija „CureVac“ gavo 80 mln. EUR paskolą iš Europos investicijų banko daug vilčių teikiantiems vakcinos kūrimo tyrimams.

TRANSPORTAS.

EK ėmėsi žingsnių vidaus rinkos funkcionavimui ir nenutrūkstamam prekių, ypač vaistų ir medicinos įrangos, laisvam judėjimui užtikrinti. EK nustatė bendras taisykles, sukurti žalieji koridoriai prekes gabenančiam transportui, jais sienos kirtimas turėtų trukti ne ilgiau kaip 15 minučių. Pasinaudojant ES civilinės saugos mechanizmu repatrijuojami ES piliečiai iš užsienio – ES jau parskraidino beveik 2000 savo piliečių, dar planuojama apie 70 ES finansuojamų skrydžių.

EKONOMIKA.

Europos Centrinis Bankas mobilizavo beprecedentę 750 mlrd. EUR paramą Europos ekonomikai. EK valstybių narių ekonomikoms paremti papildomai skyrė 37 mlrd. EUR. Dalis nepanaudotų struktūrinių ir sanglaudos fondų irgi bus skirta tam pačiam tikslui. Vyksta diskusijos dėl 410 mlrd. EUR turinčio Europos stabilumo mechanizmo aktyvavimo. Taip pat EK leido lanksčiau taikyti ES fiskalines taisykles – Stabilumo ir augimo paktą, kad valstybės narės galėtų skolintis daugiau, ir palengvino taisykles dėl tiesioginės valstybės pagalbos verslui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite