Angle down Atgal

Prienų Karščiavimo klinikoje jau priimami pirmieji pacientai

Balandžio 2 d. Prienų ligoninėje pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Birštono ir Prienų r. savivaldybėms pasirašius bendradarbiavimo sutartį, Karščiavimo klinikoje bus atliekami tyrimai ir Birštono savivaldybės gyventojams. Per šias dvi dienas Karščiavimo klinikoje lankėsi 11 asmenų, iš jų 2 – Birštono sav. gyventojai.

Birštono savivaldybė savo gyventojus, negalinčius į karščiavimo kliniką nuvykti savo transportu, nuveža / parveža nemokamai.
Karščiavimo klinikos tikslas ‒ užtikrinti pacientų bei sveikatos darbuotojų saugumą bei sumažinti infekcijos plitimo riziką. Į kliniką pacientai pateks tik turėdami šeimos gydytojo siuntimą ir atvykti turės jiems nurodytu konkrečiu laiku. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas. Gavęs tyrimų rezultatus, šeimos gydytojas spręs dėl tolimesnės paciento gydymo taktikos. Dėmesio – atvykus į vietą, negalima lipti iš automobilio. Medicinos darbuotojai prieis patys.
Į Karščiavimo kliniką gali kreiptis 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus. Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą (namus arba Savivaldybės saviizoliacijai numatytas patalpas) arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius. Vyresniems nei 60 m. ir daugiau asmenims reikėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jus greitosios pagalbos automobiliu nuveš į vieną iš didžiųjų ligoninių. Pacientus iki 18 m. konsultuos šeimos gydytojas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite