Angle down Atgal

Prie vairo sugautas neblaivus, be teisių ir ginkluotas vyras praleis 60 parų areštinėje

Šiaulių apygardos teismas skyrė 60 parų arešto bausmę vyrui, kuris neblaivus ir be teisių vairavo automobilį, o automobilyje ir savo namuose neteisėtai laikė ginklą ir šaudmenis.

Teismas antradienį pranešė, kad byloje 34-erių Mažeikių rajono gyventojas buvo kaltinamas kontrabanda, neteisėtu įgijimu, disponavimu šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis ir kelių eismo taisyklių pažeidimu, jis pripažintas kaltu dėl visų nusikaltimų.

Bylos duomenimis, 2018 metų spalio 21 dieną Mažeikių rajone policijos pareigūnai sustabdė vyro vairuojamą, bet jo motinai priklausantį automobilį „Audi A3“. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad vyras neturi vairuotojo pažymėjimo, jam nustatytas 2,46 promilės girtumas.

Apžiūrėję automobilį, pareigūnai ant galinės sėdynės rado ir paėmė 6 mm kalibro revolverį „Alfa“. Vėliau per kratą namuose buvo rastas 31 vnt. 6 mm kalibro sportinių šovinių.

Per ikiteisminį tyrimą ir teisme vyras savo kaltės neneigė. Jis prisipažino, kad šimtą šovinių 2018 metų vasarą nusipirko internetinėje parduotuvėje Čekijoje už 27 eurus, juos jam į namus pristatė kurjeris. Teisme vyras sakė, kad šovinius pirko norėdamas pašaudyti į taikinius.

Neneigė jis ir to, kad neteisėtai įgijo ir laikė namuose revolverį „Alfa“, kuris anksčiau priklausė jo tėvui. Po tėvo mirties jis ginklą rado stalčiuje ir jį pasiėmė.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad vyras teisiamas pirmą kartą, nebaustas administracine tvarka. Teisiamasis dėl sunkios ligos šiuo metu nedirba, augina keturis vaikus, trys iš jų mažamečiai.

Teismas konstatavo, kad padarytas nusikaltimas yra įrodytas kaltinamojo prisipažinimu, liudytojų parodymais bei kita byloje esančia medžiaga ir skyrė 60 parų arešto bausmę, kurią jis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Taip pat teismo sprendimu vyrui uždrausta vairuoti automobilį dvejus metus. Iš jo konfiskuota automobilio „Audi A3“ vertę atitinkanti pinigų suma – 1 170 eurų ir šaunamasis ginklas „Alfa“, kuris bus perduotas Ginklų fondui.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite