REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 31 d. 13:30

Prie savivaldybės pastatyta įspūdinga skulptūra su Lazdijų raktais

Lazdijai

6 tonas sveriančios skulptūros statymo darbai sulaukė ir rajono valdžios dėmesio. Apie kūrybinio darbo eigą skulptūros autorių Algirdą Kasparavičių (centre) kalbino rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė.

Kestutis MatuleviciusŠaltinis: Etaplius.lt


39775

Prie Lazdijų rajono savivaldybės pastato atgulė įspūdinga beveik 6 tonų akmens skulptūra. Joje – simboliniai miesto raktai, kurie Lazdijus lydi nuo to laiko, kai miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės ir jis gavo herbą, t. y. jau daugiau nei 420 metų. Ant paminklo pavaizduota ir spyna, kuri kiekvienam lazdijiečiui ar miesto svečiui primins, jog kiekvienas mes Lazdijus galime atsirakinti, atrasti savaip, kiekvienas galime pamatyti vis kitokį miesto kampą, vis kitą jo grožį.

Paminklo ir idėjos autorius – Lazdijuose gimęs ir augęs Algirdas Kasparavičius. Profesionalus skulptorius, gyvenęs Kaune ir Vilniuje, o pastaruoju metu, likimui taip susiklosčius, kuriam laikui su šeima apsistojęs gimtajame rajone. A. Kasparavičius yra šiuo metu vykstančio 18-ojo Veisiejų plenero dalyvis. Tačiau savo darbą jis kūrė Lazdijuose. Sakė norintis pasinaudoti šia proga ir ką nors palikti savo miestui. Idėja, kokia ta skulptūra turi būti, gimė tuomet, kai, vaikščiodamas su savo vaikais po mokyklos parką, aptiko šį įspūdingą riedulį. Darbą sako pradėjęs kiek anksčiu, nei prasidėjo pleneras.
Skulptūra su miesto raktais pastatyta neseniai nupjautos eglės vietoje, šalia gėlyno. Ją savo turima galinga technika pastatė Giedriaus Magilevičiaus įmonė. Akmuo su miesto raktais ir spyna turi visus šansus tapti pagrindiniu miesto akcentu ir nurungti pernai vasarą labai populiarų buvusį briedį, kuris gulėjo pačiame gėlyno centre ir prie kurio fotografavosi minios turistų bei į gimtinę paviešėti atvykusių buvusių lazdijiečių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA