Angle down Atgal

Prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupei vadovaus S. Šulcė

Baigiamos formuoti Prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadove ir kartu vyriausiąja Prezidento patarėja paskirta Sonata Šulcė, pirmadienį Eltai pranešė šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis. Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, jau pirmaisiais mėnesiais S. Šulcė spėjo pademonstruoti svarbias šiam darbui kompetencijas.

Prezidento komandoje, kaip šios srities patarėja, S. Šulcė dirba nuo liepos mėnesio. Šioje grupėje Prezidentūroje šiuo metu taip pat dirba patarėja Vilma Bačkiūtė, vyriausioji specialistė Lina Kančytė, spalio viduryje ją papildys patarėjas Šarūnas Radvilavičius. Spalio pabaigoje prie jos prisijungus dar vienam patarėjui, grupė bus pilnai suformuota.

Prezidento G. Nausėdos teigimu, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės komanda jau ėmėsi įgyvendinti svarbias iniciatyvas visuomenei svarbiose ir itin jautriose srityse.

„Šios grupės vadovą ir kitus jos narius rinkausi itin atsakingai vertindamas kandidatų patirtį ir kompetenciją, tačiau dar daugiau dėmesio skyriau vertindamas galimą švietimo, mokslo ir kultūros atstovų bendruomenės pasitikėjimą jais. Pirmaisiais savo darbo Prezidentūroje mėnesiais Sonata spėjo pademonstruoti gebėjimus telkti bendruomenę ir užtikrinti glaudų bendradarbiavimą su ja“, - teigia Prezidentas Eltai atsiųstame pranešime.

Prieš prisijungdama prie Prezidento komandos S. Šulcė dirbo Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, kur ji buvo atsakinga už ilgalaikės kultūrinės veiklos planavimą ir organizavimą. Sonata taip pat rengė straipsnius apie kultūros istoriją įvairiems Lietuvos žiniasklaidos leidiniams, yra išleidusi knygą „Vilniaus istorijos: gidas po XVIII a. miestą“. Sonata Vilniaus universitete yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos krypties bakalauro studijas, taip pat Politikos ir medijų krypties studijas VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

V. Bačkiūtė nuo 2012 metų dirbo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, pastaruosius ketverius metus vadovavo Pedagogų veiklos skyriui, buvo deleguota Europos Komisijos ir EBPO darbo grupių eksperte. Iki tol ji dešimt metų yra dirbus Britų tarybos Lietuvoje Projektų ir programų vadove, dirbo anglų kalbos lektore bei dėstytoja Valstybės institucijų kalbų centre bei keliose kitose mokymo institucijose. Vilniaus universitete Vilma yra baigusi Romanų-germanų kalbų ir literatūros studijas.

Š. Radvilavičius pastaruosius 14 metų dirbo Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktoriaus pavaduotoju ir buvo atsakingas už šios organizacijos strateginį veiklos planavimą ir jos valdymą, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo koordinavimą, projektų planavimą ir įgyvendinimą kultūros, švietimo, aplinkosaugos, socialinės rūpybos, energetikos, regioninės politikos ir kitose srityse. Šarūnas Vilniaus universitete yra baigęs Istorijos bakalauro studijas, Mykolo Romerio universitete apsigynė Viešojo administravimo magistro studijas, taip pat baigė Filosofijos magistrantūros studijas Oslo universitete Norvegijoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite