Angle down Atgal

Prezidentūra: žmonės su negalia nuo COVID-19 turėtų būti paskiepyti kuo greičiau

Prezidentūros teigimu, žmonės su negalia nuo COVID-19 turėtų būti paskiepyti kuo greičiau. Prezidento patarėja Irena Segalovičienė akcentuoja, kad žmones su negalia yra labai svarbu paskiepyti tiek dėl kylančių rizikų jų sveikatai, tiek ir siekiant didesnio jų užimtumo bei įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą.

„Iš tiesų žmonės su negalia šiandien yra tie, kuriems yra padidinta rizika patirti dideles komplikacijas ir blogiausią baigtį. Todėl labai svarbu, kad žmonės su negalia būtų paskiepyti kuo greičiau. Šiandien mes turime lėtinių ligų skiepijimo prioriteto laikotarpį, bet žinia ta, kad ne visi žmonės su negalia patenka į šį prioritetą“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Segalovičienė.

Prezidento patarėja taip pat akcentavo, kad dėl pandemijos atsiradusiai didesnei žmonių su negalia izoliacijai, didėja jų socialinė atskirtis.

„Prezidentūra yra gavusi žinių, kad tiek nevyriausybinės organizacijos (NVO), tiek žmonės su negalia yra kreipęsi į Vyriausybę būtent siekdami būti paskiepyti kuo greičiau. To labai reikia dėl to, kad esant žmonių su negalia izoliacijai socialinė atskirtis tikrai didėja. Žmonės su negalia turi būti paskiepyti ir dėl sveikatos klausimų, ir dėl socialinio aktyvumo, užimtumo ir didesnio įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą“, – sakė I. Segalovičienė.

Savo ruožtu Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį, kad dalis žmonių su negalia į prioritetų sąrašą jau yra patekę. Visgi B. Sabatauskaitės teigimu, labai svarbu yra užtikrinti ir žmonių su negalia įtraukimą į užimtumą bei švietimo sistemą.

„Turbūt būtų svarbu kalbėti ir apie žmonių su negalia įtraukimą į užimtumą ir švietimo sistemą. Tai atsižvelgiant į toliau dėliojamus prioritetus svarbu būtų atverti galimybes žmonėms su negalia dalyvauti švietime ir užimtume“, – teigė B. Sabatauskaitė.

Neįgaliųjų vakcinacijos svarbą akcentavo ir Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkė Kristina Dūdonytė.

„Tai yra pasirinkimo teisė, kas nori vakcinuotis, kas nenori. Bet iš tikrųjų, jeigu mes norime toliau žengti plačiau į visus vandenis, tai tikrai turime tą vakciną turėti“, – sakė ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite