Angle down Atgal

Prezidentūra neatmeta idėjos šalyje taikyti nulinį tarifą reinvestuojamam pelnui: lauks mokesčių darbo grupės sprendimų

Šalies vadovo vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad Prezidentūra klausimą dėl nulinio pelno mokesčio tarifo reinvestuojamam pelnui laiko aktualiu, kadangi Lietuva susiduria su infliacijos bei nesutarimų su Kinija iššūkiais. Vis dėlto ji taip pat pažymi, kad mokestiniai pakeitimai turi būti priimami sistemiškai, todėl Prezidentūra pirmiausiai lauks Finansų ministerijos mokesčių peržiūros darbo grupės pasiūlymų.

„Dėl šitos idėjos tikrai dar reikalingos diskusijos. Prezidentūra turės savo nuomonę tuomet, kada matys visą (darbo grupės – ELTA) paketą, kad galėtume žiūrėti sistemiškai“, – Eltai teigė I. Segalovičienė.

Visgi Prezidentūros ekonomikos ir socialinės politikos grupės vadovė sako pritarianti, kad perėjus prie mokesčių sistemos, kurioje būtų apmokestinamas tik įmonių veikloje nebenaudojamas pelnas, šalies investicinis patrauklumas išaugtų.

„Suprantame ir palaikome mintį, kad reikia gerinti verslo aplinką ir investicinį Lietuvos patrauklumą. Ypač Kinijos situacijos kontekste. Ir ieškoti įvairiausių priemonių“, – tvirtino I. Segalovičienė.

ELTA primena, kad šią valdančiosios Laisvės partijos programoje įrašytą iniciatyvą lapkričio pabaigoje skeptiškai įvertino ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Premjerė akcentuoja, kad, siekiant atsiriboti nuo išankstinių asmeninių vienos ar kitos pusės įsitikinimų, pirmiausiai šiuo klausimu reikėtų sulaukti Finansų ministerijos mokesčių peržiūros grupės išvadų.

Pasak Vyriausybės vadovės, Finansų ministerija turėtų įvertinti, ar tikrai, nusprendus nebetaikyti pelno mokesčio reinvestuojamam pelnui, ekonominė nauda atsvertų galimus valstybės biudžeto praradimus.

„Reikėtų tuo klausimu atlikti vertinimą, ką mes iš to gauname, ir ar tikrai ekonominė nauda yra didesnė negu ekonominė žala dėl to, kad mokesčių sistema pasikeičia ir pasikeičia tam tikras biudžeto srautas. Tai ties tuo Finansų ministerija dirba“, – tuomet sakė I. Šimonytė.

Vis dėlto ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, nepaisant koalicijos partnerių abejonių, neišsižada jos vadovaujamos Laisvės partijos Seimo rinkimų programoje kelto tikslo dėl reinvestuojamo pelno.

Nors ji sako suprantanti kai kurių iniciatyvos kritikų nuogąstavimus dėl galimo biudžeto pajamų mažėjimo, tačiau galimas bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, politikės nuomone, taip pat būtų reikšmingas.

„Mūsų kolegos, kurie skeptiškai žiūri, sako, kad sumažės biudžeto įplaukos trumpuoju laikotarpiu. Tačiau mes tada galime atsakyti, kad esame paskaičiavę, jog toks pakeitimas BVP paaugintų 0,6 procento“, – gruodžio pradžioje „Delfi TV“ eteryje kalbėjo A. Armonaitė.

Taip pat ministrė pridūrė, kad prie nulinio pelno mokesčio tarifo reinvestuojamam pelnui būtų galima pereiti palaipsniui.

„Suprantu, kad biudžetui tam tikras įplaukų sumažėjimas gali būti. Mes siūlome svarstyti įvedinėti pakopomis, kaip, pavyzdžiui, lenkai pasidarė. Jie turi nulinį tarifą smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Mes sakome, kad yra visokių variantų“, – mano A. Armonaitė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite