REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 17 d. 11:32

Prezidentė: daugiau europinių pinigų reikia nukreipti ne į asfaltą, bet socialiniai atskirčiai mažinti

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20532

Į Geteborge penktadienį vyksiantį Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikimą išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad dėl to, jog susitikime bus diskutuojama socialinės atskirties klausimais, nėra ko džiaugtis - 20 metų tokių diskusijų nebuvo Europos vadovų lygmeniu. Socialiniai klausimai visada buvo traktuojami kaip nacionalinio lygmens klausimai, kai kiekviena šalis atsako pati už save.

Interviu LRT radijui duodama D. Grybauskaitė leido suprasti, kad iki tol ES vadovų lygmeniu nesvarstyti klausimai rodo, jog socialinės problemos išlieka aktualios ir vienos svarbiausių Europos Sąjungai.

„Europos Sąjungoje net 23 proc. žmonių susiduria su skurdo ir socialinės atskirties rizika. Lietuvoje šie skaičiai yra net blogesni. Apie 40 proc. mūsų žmonių mano, kad tai labai didelė problema“, - kalbėjo D. Grybauskaitė. Todėl, anot jos, laikas pribrendo visiems koncentruotis į šiuos klausimus ir juos spręsti ne tikšalies viduje, bet ir europiniu lygmeniu.

Švedijos iniciatyvą kelti šiuos klausimus Prezidentė įvertino labai teigiamai. Tai, anot D. Grybauskaitės, bus puiki proga pasikeisti gerąja patirtimi.

Būsimą deklaraciją, dėl socialinių teisių stiprinimo, kurią pasirašys ES vadovai, D. Grybauskaitė įvardijo kaip aukščiausiu politiniu lygiu priimtą poziciją. Anot Prezidentės, ši deklaracija Lietuvai ir kitoms ES šalims reikš tai, jog naujajame ES 7 metų biudžete bus galima daugiau europinių pinigų ir struktūrinių fondų nukreipti ne į asfaltą, o į žmonių gerovę ir taip užtikrinti žmonių socialinį saugumą. Taigi ES biudžetas bus labiau socialiai orientuotas.

Anot Prezidentės, šie europiniu lygmeniu iškelti politiniai prioritetai leis daugiau dėmesio skirti ir Lietuvos socialiniams poreikiams. Tačiau kartu pažymėjo, kad nepaisant tokių sprendimų, atsakomybė dėl socialinių problemų išlieka nacionalinių valstybių vyriausybėms.

ES vadovų susitikimo tikslas - stiprinti Europos žmonių socialinį saugumą, todėl šalių lyderiai svarstys, kokių priemonių turi imtis valstybės narės ir visa ES mažinant socialinę atskirtį, kovojant su nedarbu, užtikrinant geresnes darbo sąlygas.

Taip pat Geteborge bus pasirašyta deklaracija dėl socialinių teisių stiprinimo, kuri padės siekiant užtikrinti daugiau lėšų socialinėms reikmėms naujame daugiamečiame ES biudžete.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA