Angle down Atgal

Prezidentas su verslo bendruomenės atstovais aptarė būtinybę didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su verslo asociacijų atstovais aptarti dabartinę ekonominę situaciją ir būtinas prielaidas sparčiam ir tvariam Lietuvos ūkio augimui.

Susitikime su verslo atstovais buvo susikoncentruota į tolygesnį šalies ekonomikos augimą regioniniu požiūriu, inovatyvesnį ekonomikos augimą ir darbuotojų paklausos ir pasiūlos balanso siekį.

Prezidentas su verslo bendruomenės atstovais aptarė būtinybę didinti savivaldybių finansinį savarankiškumą. Prezidento nuomone, daugelis savivaldybių pandemijos ir migracijos krizių metu įrodė savo vadybos gebėjimus ir atsakingumą. Todėl Prezidentas planuoja teikti Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pataisą, kuria apdairiu ir saugiu būdu savivaldai būtų sumažinami fiskaliniai apribojimai, kuriamos galimybės savivaldybėms kofinansuoti naujos perspektyvos Europos Sąjungos fondų projektus.

Svarstant Lietuvos ekonomikos inovatyvumą šalies vadovas pažymėjo, kad reikia stiprinti valstybės administracinius ir kvalifikacinius pajėgumus, taip pat tiesioginę prieigą prie pažangiausių pasaulio inovacijų sklaidos. Todėl Prezidentas yra pradėjęs derybas dėl Pasaulio ekonomikos forumo filialo, į ketvirtąją pramonės revoliuciją orientuoto tyrimų centro Lietuvoje steigimo. 

Susitikime su Prezidentu verslo asociacijų vadovai akcentavo darbuotojų stoką ir iš jos kylančią riziką tęstiniam sparčiam ekonomikos vystymuisi. Prezidento nuomone, šalyje reikia aktyviau spręsti darbo jėgos pasiūlos ir paklausos subalansavimo klausimą. Darbuotojų trūkumą reikia mažinti stiprinant perkvalifikavimo sistemą šalies gyventojams, skatinant sugrįžti į Lietuvą emigravusius darbuotojus, toliau stiprinant socialinį dialogą valstybėje, svarstant apdairius trūkstamų darbuotojų atvykimo iš trečiųjų, kultūriškai Lietuvai giminingų šalių sąlygų pokyčius.

Susitikime dalyvavo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, „Investuotojų forumo“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Rimas Varkulevičius.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite