Angle down Atgal

Prezidentas greitu metu teiks Sporto įstatymo pakeitimus: dėmesys neįgaliesiems

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Tokijo paralimpinių žaidynių medalių laimėtojais. Daugiausia dėmesio susitikime skirta lygybės ir Negalią turinčių sportininkų nediskriminavimo užtikrinimui.

Susitikime su Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkais prezidentas pasveikino šalies sportininkus su laimėjimais ir padėkojo už atkaklumą bei Lietuvai suteiktą pergalės džiaugsmą. Susitikime taip pat aptartas negalią turinčių sportininkų diskriminacijos klausimas.

„Dabartinis reguliavimas – Sporto įstatymas ir premijas nustatantis Vyriausybės nutarimas, kai negalią turintys sportininkai už aukščiausio lygio pasiekimus gauna mažesnes premijas, yra diskriminacinis, neatitinkantis demokratiškos visuomenės principų ir nešiuolaikiškas“, – susitikime sakė prezidentas.

Šalies vadovas tikisi, kad Vyriausybė tinkamai įvertins mūsų paralimpiečių pasiekimus Tokijo paralimpinėse žaidynėse. Ateityje šalies vadovas taip pat palaiko siekį suvienodinti sportininkų stipendijas, tai padaryti leistų Seime jau registruotos Sporto įstatymo pataisos.

Prezidento teigimu, lygybės ir nediskriminavimo negalios atžvilgiu principai turi atsispindėti ne tik suvienodinant stipendijas, bet ir sportininkų premijų bei rentų klausimu. Todėl šalies vadovas imasi iniciatyvos ir greitu metu teiks Sporto įstatymo pakeitimus Seimui. Pakeitimai suvienodintų valstybės skatinamąsias priemones visiems aukšto meistriškumo sporto laimėjimus gavusiems sportininkams, nepriklausomai nuo jų turimos negalios. 

Susitikime su prezidentu dalyvavo Tokijo olimpinių žaidynių prizininkai Osvaldas Bareikis, Edgaras Matakas ir golbolo rinktinės nariai su komandos kapitonu Mariumi Ziboliu, jų lydintys asmenys, treneriai, Lietuvos paralimpinio komiteto ir Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite