Angle down Atgal

Prevencinis renginys "16 aktyvumo dienų be smurto" Utenos kraštui

Lapkričio 14 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė, Jurgita Oznanskienė bendradarbiaujant su renginio partneriais, Utenos krašto gyventojams organizavo prevencinį renginį "16 aktyvumo dienų be smurto".

Renginys vyko Utenos meno mokykloje, pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Utenos rajono savivaldybės prevencinį projektą "Smurtui artimoje aplinkoje - Ne 2019".

Renginio metu pareigūnės skaitė paskaitą, supažindino klausytojus su smurto artimoje aplinkoje samprata, formomis, pasekmėmis. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinmo tarnybos prie SAMD atstovės I. Gaigalienė, G. Blažienė kalbėjo apie vaiko teisių užtikrinimo priemones, vaikų ir tėvų teises ir pareigas, atsakomybę. Psichologė S. Kunčinskienė kalbėjo apie tai, kokią įtaką vaikui daro smurtas artimoje aplinkoje, kaip padėti vaikui. Pareigūnės pristatė specializuotų pagalbos centrų teikiamą pagalbą asmenims nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Asociacijos Utenos apskrities vyrų krizių centro atstovas G. Stankevičius pristatė centro vykdomas funkcijas, pagalbos galimybes vyrams. Gyventojams išdalinti prevencinio pobūdžio lansktinukai su aktualia informacija ir kontaktiniais duomenimis, kur kreiptis patyrus smurtą artimoje aplinkoje, kokios pagalbos galimybės, dalintos prevencinio pobūdžio priemonės su aktualia informacija smurto artimoje aplinkoje tematika, įgytos Utenos rajono savivaldybės lėšomis.

Utenos meno mokyklos mokiniai atliko nuostabius kūrinius, kurie palietė kiekvieno klausytojo širdį, jausmus, gyvenimo patirtis. Pareigūnės apdovanojo meno mokyklos mokinius už parengtą piešinių parodą tema "Laiminga vaikystė".

Renginio dalyviai dėkojo pareigūnams už išsamų, informatyvų prevencinį renginį. Klausytojų nuomone kiekvienam verta stabtelėti, ateiti į tokius prevencinius renginius, kad ne tik paklaustyti, bet ir įsiklausyti į save, atsakyti sau į klausimus, ar tikrai mes patys ir mūsų vaikai jaučiamės saugus artimoje aplinkoje? Ar pakankamai rūpinamės vaikų saugumu? Kiekvienas žmogus gali pakeisti savo gyvenimą, bet svarbi pagalba iš aplinkos, institucijų, svarbus artimųjų, draugų palaikymas.

Bendruomenės pareigūnės nuoširdžiai dėkoja renginio partneriams už bendradarbiavimą organizuojant šį prevencinį renginį. Policijos ir visuomenės susitelkimas vykdant prasmingus ir kilnius darbus, padeda kurti saugią aplinką Utenos krašte.

Nebūk abejingas pranešk apie smurtą artimoje aplinkoje policijai 112.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite