Angle down Atgal

Premjeras S.Skvernelis: šalies regionuose slypi neišnaudotas potencialas

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Širvintų rajone ir su savivaldybės, vietos bendruomenių atstovais aptarė socialinius, sveikatos apsaugos, švietimo bei kultūros klausimus.

Konstatuota, kad Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ patalpų infrastruktūros atnaujino ir šių darbų finansavimo situacija gali paaiškėti liepos pradžioje - tuomet Finansų ministerija pateiks asignavimų limitus 2019-2021 metams.

Atsižvelgus į daugelį faktorių, pripažinta, jog VšĮ Širvintų ligoninė ateityje neturėtų teikti stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų. Panašios problemos bus sprendžiamos visoje šalyje ir Vyriausybė jau pateikė Seimui struktūrinės reformos sveikatos srityje įstatymų projektus.

Kalbant apie Širvintų rajono vietinės reikšmės kelių būklę, jų tvarkymo finansavimą, pabrėžta, kad Kelių priežiūros ir plėtros programa yra tik papildomas finansavimo šaltinis prie savivaldybių biudžeto.

Aparta galimybė Motiejūnų kaime, kuriame gyvena 188 asmenys, įrengti nuotekų sistemą. Atsižvelgiant į teisės aktų nuostatas, savivaldybės ir jų kontroliuojamos vandens tiekimo įmonės turi ieškoti sprendimo būdų, kad gyventojams būtų sudarytos galimybės gauti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas.

Pripažinta, jog Kultūros ministerija palaiko idėją ir pritaria, kad Širvintų rajonui reikalingas muziejus. Tačiau premjeras atkreipė dėmesį, kad tokio muziejaus steigimas yra savarankiška savivaldybės funkcija. Aparti sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimo darbai – 2019 metais šiam investicijų projektui įgyvendinti yra numatyta 2 691 000 Eur.

„Stengiuosi dažną penktadienį lankytis Lietuvos regionuose, nes čia slypi daug neišnaudoto potencialo, galime atrasti įvairių galimybių siekti darnios regionų plėtros. Tik gyvas bendravimas su žmonėmis, rajonų vadovais padeda susidaryti tikrą vaizdą, pajusti problemų mastą ir tuomet Vyriausybėje galime imtis racionalių sprendimų“, – teigia premjeras.

Lankydamasis kooperatinėje bendrovėje “Grybai LT” premjeras pagyrė jos vadovus, kurie sėkmingai vykdo virš 6 mln. eurų vertės investicinį projektą. Šiuo metu įmonėje įdarbinta apie 30 darbuotojų, nuo rudens planuojamas gamybinis padidėjimas, tuo pačiu ir darbo vietų plėtra. Kooperatinė bendrovė „Grybai LT“ yra moderniausias konservavimo fabrikas Baltijos šalyse su visiškai automatizuotais gamybos procesais.

Vyriausybės vadovas padėjo gėlių ant Vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio kapo Musninkų bažnyčios šventoriuje ir aplankė bendruomenės pastangomis pastatytą paminklą Musninkų valsčiaus savanoriams.

Susitikime su Širvintų rajono Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų „Spindulys“ ir Musninkų kaimo bendruomenių atstovais aptarti probleminiai klausimai. Ministras pirmininkas S. Skvernelis šioms bendruomenėms padovanojo Lietuvos vėliavas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite