Angle down Atgal

Prekybininkai kreipiasi į pirkėjus: būkite sąmoningi ir neapgulkite prekybos vietų

Vyriausybei sekmadienį nusprendus stabdyti daugelio parduotuvių veiklą, Lietuvos prekybos įmonių asociacija teigia sprendimą palaikanti ir prašo pirkėjų paskutinėmis dienomis iki parduotuvių uždarymo neapgulti šių prekybos vietų.

„Prekybininkai iš savo pusės įgyvendins visus reikalavimus, nors jie verslui ir bus skausmingi. Tačiau kartu norime paprašyti pirkėjų: išlikite sąmoningi, likite namuose ir nevykite šiomis dienomis į parduotuves. Mūsų pačių sąmoningumas yra geriausias ginklas prieš tolesnį nevaldomą viruso plitimą“, – sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

Pasak jos, parduotuvių uždarymas nereiškia, kad nebus galima įsigyti reikalingų prekių ar pasiruošti šventėms.

„Jau nuo pavasario karantino prekybininkai daug investavo, kad sudarytų galimybę pirkėjams saugiai apsipirkti elektroninėje erdvėje. Vieni atsidarė, kiti stiprino jau turimą elektroninį prekybos kanalą, kad pirkėjai prekes galėtų įsigyti patogiai ir greitai. Todėl, nelaukiant, kol nauji karantino reikalavimai įsigalios, kviečiame visus išlaikyti rimtį ir šventinį apsipirkimą perkelti į elektroninę erdvę“, – sako R. Vainienė.

Pasak asociacijos vadovės, prekybininkai pasiruošę galimam didesniam pirkėjų srautui šiomis dienomis, ir primena, kad tebegalioja griežti srautų ribojimo reikalavimai. Todėl pirkėjų prašoma neiti į parduotuves, kad nesiformuotų eilės prie jų. 

Asociacija nurodo, kad nors fizinės maisto parduotuvės ir toliau dirbs, pirkėjai skatinami apsipirkti internetu. Tų, kurie užsakyti maisto internetu neturi galimybės, prašoma eiti apsipirkti iš anksto susiplanavus pirkinius, vienu kartu įsigyti prekių ilgesniam laikui, bei naudoti visas apsaugos priemones, į prekybos vietas vykti, kai srautas mažesnis. Ryte srautas mažesnis nuo 8 iki 10 valandos, vakare – nuo 20 iki 22 valandos.

Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite