REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 22 d. 16:20

Prašo svarstyti galimybę Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kėdainių rajoną

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


61479

Kol kas Žemės ūkio ministerija veikia pačiame Vilniaus centre, bet intensyviai svarstomas klausimas perkelti ją į Kauną. Tokia idėja nėra labai patenkinti nei ūkininkai, nei žemės ūkio bendrovės. O galbūt geriau tada ją būtų perkelti į Kėdainių rajoną? Juk kažkada, XX a. 7-ojo dešimtmečio pradžioje, ministerija veikė Dotnuvoje. O šiuo metu tušti stovi Vandens ūkio instituto pastatai Vilainiuose.

Pastato būklė gera

Savivaldybės meras Saulius Grinkevičius siūlo svarstyti galimybę perkelti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją į Kėdainių rajoną. Toks siūlymas pasiekė Seimo Pirmininką Viktorą Pranskietį, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, žemės ūkio ministrą Giedrių Surplių, Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį. Šiuo metu šis klausimas jau svarstomas.

2009 m. reorganizavus Lietuvos žemės ūkio universiteto Vandens ūkio institutą ir prijungus jį prie Lietuvos žemės ūkio universiteto (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas), tinkamai sutvarkytos infrastruktūros Vilainiuose liko nenaudojamas 3 270,39 kv. m bendro ploto administracinis pastatas su priklausiniais. Tad jame galėtų būti įkurta Žemės ūkio ministerija.

Vilainių seniūnas Antanas Bružas sakė, kad ši mero idėja labai gera, nes pastatas tikrai yra nemažas ir geros būklės: „Kol kas dar keli žmonės dirba laboratorijoje, gyvybės dar ten yra, bet būtų gerai, kad jos ten būtų gerokai daugiau. Mes, vilainiečiai, su džiaugsmu priimtume ministeriją. Tas pastatas yra tikrai nemažas - trys aukštai, rūsys. Be to, šalia yra Kultūros namai, štai neseniai atnaujinom didelę posėdžių salę".

Kėdainiai - geras pasirinkimas

Kėdainių rajonas yra vienas iš didžiausių ir stipriausių Kauno apskrityje, turintis nemažai stambių pramonės įmonių, tradiciškai stiprią žemės ūkio produktų gamybą, prekybos paslaugų tinklą, verslo paramos infrastruktūrą. Sukurtai Kėdainių laisvajai ekonominei zonai valdyti įkurta ir vis sėkmingiau veikia UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“. Rajone veikia chemijos, maisto, lengvosios pramonės, statybinių medžiagų pramonės įmonės, todėl nedarbo lygis yra vienas iš mažesnių Lietuvoje.

Kėdainių rajonas yra Lietuvos centre ir ribojasi su Kauno, Raseinių, Radviliškio, Panevėžio, Ukmergės ir Jonavos rajonais. Rajonas yra apie 150 km nutolęs nuo Vilniaus, tik apie 50 km – nuo Kauno miestų. Patogus susisiekimas (geležinkelis, susikertantys pagrindiniai automobilių keliai bei per Kėdainių miestą praeinanti magistralės „Via Baltica“ atkarpa) atveria plačias galimybes bendradarbiauti įvairiose verslo srityse ne tik su daugeliu mūsų šalies miestų, bet ir su užsienio valstybėmis.

Kėdainių rajonas yra vienas iš didžiausių žemdirbyste užsiimančių rajonų šalyje. Našios žemės ir patogi geografinė rajono padėtis sudaro palankias sąlygas siekti gerų ūkininkavimo rezultatų bei didinti rajono žemės ūkio konkurencingumą. Iš rajono bendro 167 700 ha žemės ploto žemės ūkio naudmenos užima net 109 275 ha, rajone intensyviai vystoma augalininkystė, daržininkystė ir gyvulininkystė.

Rajone yra 3 255 žemės ūkio ir kaimo valdos, įregistruoti ir veikiantys 2 457 ūkininkų ūkiai. Glaudžiai su ūkininkais bei Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija bendradarbiauja rajone įsikūrusios žemės ūkio mokslo institucijos ir asociacijos, tokios kaip Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centras, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas, Dotnuvos eksperimentinis ūkis, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Lietuvos agronomų sąjunga, Lietuvos verslininkystės institucijų sąjunga, Lietuvos artojų asociacija, Lietuvos žolininkų draugija, Lietuvos žemės ūkio taryba.

Taip pat Kėdainių rajone įsikūrusi viena didžiausių Lietuvoje žemės ūkio technikos įmonių „Dotnuva Baltic“, veiklą vykdo UAB „Ivabaltė“, UAB „Agrodotnuva“, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“, UAB „Linas Agro“ Konsultacijos“, AB „Linas Agro“ Grūdų centras, UAB „Scandagra“, dešimtys žemės ūkio bendrovių, ūkininkauja stiprūs ūkininkai, vyrauja dideli, našūs ūkiai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA