Angle down Atgal

Prasidėjo N. Venckienės apklausa

Kauno tardymo izoliatoriuje prasidėjo buvusios teisėjos Neringos Venckienės apklausa. Po apklausos prokurorai spręs, kokios kardomosios priemonės N. Venckienei prašyti kreipiantis į teismą.

Tai, kad atliekami procesiniai veiksmai Eltai patvirtino Kauno apygardos prokuratūra. Pasak prokuratūros atstovų, vėliau dėl kardomosios priemonės skyrimo N. Venckienei turėtų būti sprendžiama Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose.

ELTA primena, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna vėlyvą trečiadienio vakarą patvirtino, kad N. Venckienė iš JAV pargabenta į Lietuvą. Anot jo, N. Venckienė bus sulaikyta 48 valandoms, o kardomąsias priemones taikys teismas.

Tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę JAV nurodė, kad pagal šios šalies įstatymus N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

N. Venckienės ekstradicijos procedūra prasidėjo ankstyvą trečiadienio rytą. Buvusi Seimo narė buvo nuvežta į O'Hare oro uostą Čikagoje ir ten įsodinta į lėktuvą.

Apie tai pranešė jos sūnus Karolis Venckus. „Ką tik gavau informacijos iš patikimų šaltinių, kad mama jau nuvežta į O'Hare oro uostą Čikagoje ir buvo įsodinta į lėktuvą“, – feisbuke rašė K. Venckus.

Sūnus K. Venckus teigia, kad mamos sveikatos būklė gera, o grįžusi į Lietuvą ji nusiteikusi tęsti kovą ir įrodyti savo nekaltumą.

„Jos sveikata gera, ir jaučiasi ji neblogai. Nusiteikus tęsti kovą Lietuvoje“, – Eltai sakė K. Venckus.

Pats K. Venckus teigia, kad su mama kalbėjo pirmadienio vakarą, o paskutinę žinutę iš jos gavo antradienio rytą.

„Paskutinį kartą su ja telefonu kalbėjau pirmadienio vakarą, o paskutinę žinutę iš jos gavau antradienio rytą“, – sakė N. Venckienės sūnus.

Lapkričio 5-osios ankstyvą rytą K. Venckus iš mamos paskutinę žinutę gavo elektroniniu paštu.

„Karoliuk, jie mane paima šiandien, dabar. Pasakė, kad pasiimčiau viską, ką turiu. Labai labai tave myliu“, – rašė sūnui N. Venckienė.

ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.

Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite