Angle down Atgal

Pranešta, kur lankėsi koronavirusu užsikrėtusi druskininkietė

Antradienį Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pranešė neliksmą naujieną – nustatyta pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi druskininkietė.

„Ką tik gavau informaciją, kad druskininkietei patvirtintas koronavirusas. Mano žiniomis, penktadienį ji kreipėsi į mūsų medikus dėl paūmėjusių inkstų skausmų, buvo išvežta į Vilnių, kur šeštadienį jai buvo atliktas koronaviruso testas. Specialistai spėja, kad ji galėjo užsikrėsti nuo savo vyro, kuris kovo 24 dieną grįžo iš Vokietijos. Šiuo metu moters artimieji izoliuojasi. Moterį apžiūrėję Druskininkų medikai taip pat izoliuojasi. Aiškinamės, su kuo moters šeima bendravo prieš diagnozuojant koronaviruso susirgimą“, – gyventojus informavo meras.

Vėliau papildytame jo pranešime skelbiama: „Jau žinome, kad grįžęs vyras labai atsakingai izoliavosi atskirai nuo šeimos kitame bute ir su šeimos nariais nekontaktavo. Organizuojame skubų tyrimų ėmimą iš šeimos narių ir kitų visų asmenų, su kuriais kontaktavo ši moteris. Iš kontaktavusių medikų taip pat. Neatmetame varianto, kad moteris galėjo užsikrėsti ir Vilniaus gydymo įstaigoje, į kurią buvo nuvežta.“

Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (apklausia asmenis, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius asmenis bei kitą epidemiologiškai svarbią informaciją). Sąlytį turėję asmenys izoliuojami, su jais kasdien susisiekiama, vertinama jų sveikatos būklė.

Taip pat skelbiama informacija ir apie COVID-19 užsikrėtusių asmenų lankytas vietas. Šiame sąraše vakar pasirodė ir pirmosios COVID-19 užsikrėtusios druskininkietės apsilankymų vietos.

Nors susirgusios moters maršrutas neilgas, jame visgi yra viešų vietų.

Moteris kovo 25-ąją lankėsi parduotuvėje „Norfa“, esančioje Vytauto g. 21. Po poros dienų, kovo 27-ąją, ji lankėsi parduotuvėje „Maxima“ (M. K. Čiurlionio g. 99).

Nors tai pirmoji susirgusi miesto gyventoja, ir anksčiau Druskininkuose lankėsi, kaip vėliau paaiškėjo, COVID-19 užsikrėtę asmenys. Kaip rodo NVSC duomenys, kovo 14-15 dienomis Vilniaus alėjoje esančiame viešbutyje gyveno ir restorane Taikos gatvėje maitinosi asmuo, kuriam kovo 20-ąją Kaune diagnozuotas susirgimas koronavirusine infekcija. Dar vienas COVID-19 vėliau susirgęs žmogus taip pat kovo 14-15 dienomis lankėsi Druskininkuose pas artimuosius, sąlytį turėję asmenys nustatyti bei informuoti.

Pagal NVSC informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite