Angle down Atgal

Pramonės rajoną jau galima pasiekti saugiau, greičiau, patogiau

Š. m. rugsėjo mėnesį Utenos rajono savivaldybė baigė įgyvendinti projektą „Dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros Utenos mieste plėtra, siekiant pagerinti pramonės rajono pasiekiamumą“.

Projektas vyko pagal priemonę Nr. 04.5.1-TID-R-516 „Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtra“, kurios įgyvendinimas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Iš šio fondo projektui buvo skirtas 71 645,00 eurų finansavimas. Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 57 915,67 Eur valstybės biudžeto lėšų. Utenos rajono savivaldybei teko prisidėti prie projekto įgyvendinimo tik 2 126,57 eurų. Visa projekto išlaidų suma – 131 687,24 eurų.

Projekto tikslas – vystyti pėsčiųjų-dviračių takų infrastruktūrą Utenos mieste, siekiant kurti vientisą dviračių tinklo sistemą ir skatinti gyventojų mobilumą bemotorėmis transporto priemonėmis, prisidedant prie aplinkos taršos mažinimo. Projekto metu buvo rekonstruoti esami pėsčiųjų takai nuo Aušros ir Aukštakalnio gatvių sankryžos iki Užpalių ir Vaižganto gatvių sankryžos, įrengiant pėsčiųjų - dviračių taką ir integruojant jį į esamą Utenos miesto dviračių takų infrastruktūrą.

Įgyvendinus projektą atkarpa tarp minėtų sankryžų (apie 1 km ilgio) važiuoti dviračiu ar eiti pėstute iki pramonės rajono tapo saugiau, greičiau ir patogiau, o miesto svečiams bei gyventojams, siekiant paskatinti stiprinti sveikatą ir daugiau judėti, sudarytos visos galimybės rinktis bemotores transporto priemones.

Projektas prisideda prie Utenos miesto darnaus judumo plano įgyvendinimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite