Angle down Atgal

Pramogos Šiaulių tarpukario miestelyje – nuo portreto fotoateljė iki tramdomosios kėdės policijos nuovadoje (FOTO, VIDEO)

781-ąjį gimtadienį švenčiantys Šiauliai miestiečius ir svečius tarsi laiko mašina nukėlė į praeitį. Užsukus į Prisikėlimo aikštėje įsikūrusį stilizuotą tarpukario miestą, išties atrodo, kad prieš akis atgija istorija.

Vos įžengus į zujantį tarpukario miestą, patenki į, atrodytų, įprastos jo gyventojų kasdienybės įvykių sūkurį. Įsiamžinti senuoju, turbūt jau pamirštu būdu ir gauti senove dvelkiantį portretą kviečia fotoateljė, savo paslaugas siūlo siūvykla, kurioje, matyt, dirba geriausias miesto „kriaučius“, mat iškaba šalia skelbia, kad „Darbai atliekami sulig naujausios mados ir technikos reikalavimais“.

Visai netoliese vyresnieji turi progą prisiminti vaikystę, o jaunesni - išmėginti smagią atrakciją, prisėdę į medinį suolą „Pradžios mokykloje“ ir pamėginę rašaline plunksna išraityti tikras rašytines raides.

Norite aštresnių pojūčių? Irgi prašom. Policijos nuovados pareigūnai mielai pasodins už grotų ir dar pasiūlys „nusiraminti“ tramdomojoje kėdėje. O prireikus kam nors paskambinti, įduos į rankas telefoną, kuris šiuolaikinei kartais, ko gero, pasirodys neįveikiama mįslė – mat su reikiamu žmogumi susisiekti nepadės nei liečiamas ekranas, nei mygtukai, o tik sukama rankenėlė.

Norinčius ne tik įspūdžių pasisemti, bet dar ir namo ką nors skanaus, gražaus ar naudingo parsinešti, nepraeiti pro šalį kviečia senąsias tradicijas išsaugojusi cukrainė, kavinė, kepykla, naujoji aptieka, avalynės dirbtuvės, mėsinė, pieno krautuvė ir kiti tarpukario miesto prekeiviai.

O besižvalgant, ką čia skanaus įsigijus, galima dar ir į kojūkininkus žydus pažiopsoti, čia pat besisukinėjančios davatkos pasiklausyti ir, įsitraukus į įvairiausią kitokią veiklą, tapti tarpukario miesto dalimi.

Akimirkos iš Šiaulių tarpukario miesto – foto galerijoje ir vaizdo reportaže

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite