Angle down Atgal

Popiežius: „šią istorijos akimirką“ svarbiausias žodis yra „brolystė“

Popiežius Pranciškus penktadienį skelbdamas savo kalėdinį palaiminimą „Urbi et orbi“ („Miestui ir pasauliui“) sakė, kad šiuo itin neramiu laiku, kurį dar labiau komplikuoja pandemija, svarbiausias žodis yra „brolystė“.

„Šią istorijos akimirką, paženklintą ekologinės krizės ir rimtų ekonominių bei socialinių sunkumų, kuriuos dar labiau sustiprino koronaviruso pandemija, mums labiau negu bet kada reikia brolystės“, – sakė 1,3 milijardo katalikų dvasinis vadovas. 

Pranciškus taip pat atkreipė dėmesį karus išgyvenančių vaikų padėtį, atskirai paminėdamas nukentėjusiuosius Sirijoje, Jemene ir Irake.

„Šią dieną, kai Dievo Žodis tapo kūdikiu, nukreipkime žvilgsnį į daugybę vaikų visame pasaulyje, ypač Sirijoje, Irake ir Jemene, kurie vis dar moka didelę karo kainą, – sakė pontifikas. – Jų veidai tesupurto geros valios žmonių sąžines, kad būtų sprendžiamos konfliktų priežastys ir drąsiai kuriama taiki ateitis.“

Per Kalėdas, gruodžio 25-ąją, popiežius tradiciškai kreipimąsi „Urbi and Orbi“ skelbia iš Šv. Petro bazilikos balkono. Tačiau šiemet Italijoje dėl koronaviruso pandemijos Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiui įvesti nauji griežti suvaržymai, siekiant išvengti didelių susibūrimų ir pažaboti ligos plitimą.

Dėl šios priežasties Pranciškus Kalėdų žinią ir palaiminimą paskelbė Vatikano apaštalinių rūmų Palaiminimų salėje. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite