Angle down Atgal

Ponas Kampas svečiavosi Vaikų literatūros skyriuje

Per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 27 d., Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) svečiavosi Ponas Kampas. Virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse „Ponas Kampas atgyja“ dalyvavo trys Gegužių progimnazijos antrokų klasės. Kūrybinių dirbtuvių  tikslas – patrauklia edukacine veikla skatinti skaitymą, supažindinti jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus su knyga kaip meno kūriniu, kuriame dera tekstas ir iliustracija, ugdyti vaikų kūrybiškumą.Per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 27 d., Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) svečiavosi Ponas Kampas. Virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse „Ponas Kampas atgyja“ dalyvavo trys Gegužių progimnazijos antrokų klasės. Kūrybinių dirbtuvių  tikslas – patrauklia edukacine veikla skatinti skaitymą, supažindinti jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus su knyga kaip meno kūriniu, kuriame dera tekstas ir iliustracija, ugdyti vaikų kūrybiškumą.

Knygos veikėją Poną Kampą sukūrė jaunas paveikslėlių knygų kūrėjas, vertėjas, vienintelis Lietuvoje nepriklausomas vaikų literatūros agentas Benas Bėrantas. Savęs rašytoju nevadina, labiau – rašančiu žmogumi. Kurdamas tekstus paveikslėlių knygoms, mintyse jau mato vaizdus ir stengiasi, kad pasakojimas įkvėptų. Bendradarbiavimas  su talentingomis dailininkėmis, grafikos dizainerėmis Vilija Kvieskaite, Tania Rex tiesia sėkmės tiltus  – paveikslėlių knygos populiarios, verčiamos į užsienio kalbas.  Paveikslėlių knyga „Ponas Kampas“ yra IBBY Lietuvos skyrius 2019 metais nominuota kaip geriausia paveikslėlių knygą vaikams. Ši knyga apie namų jaukumo ir kūrybiško bendravimo svarbą šeimoje sulaukė tarptautinio dėmesio: pateko tarp 50 finalistų prestižiniame Šanchajaus knygų mugės „Auksinio vėjo malūnėlio“ konkurse, o „iJungle 2019“ konkurse iliustracijos apdovanotos specialiu diplomu bei išrinktos tarp 15 geriausių.

Susitikimo su jaunaisiais šiauliečiais metu rašytojas virto  knygos veikėju Ponu Kampu ir teatralizuotai, nuotaikingai papasakojo apie savo knygą „Ponas Kampas“. Tai knyga apie paprastą šeimą, su kuria skaitytojai gali lengvai tapatintis. Tokie nutikimai vyksta kasdien. Daugeliui šeimų tenka kraustytis į naują vietą, kiekvienas vaikas pažįsta namų kertes, apipaišo sienas, daugelis daiktų namuose turi savo atsiradimo istoriją. Ponas Kampas kalba apie paprastus, bet svarbius dalykus: apie šeimos svarbą ir palaikymą, apie tai, kad mylima veikla suartina ir padeda surasti draugų, apie tai, kaip smagu leisti laiką visai šeimai kartu.

Vaikams buvo pristatytos ir kitos autoriaus parašytos ir Vilijos Kvieskaitės iliustruotos paveikslėlių knygos „Riešutortas“ ir „Baubaimė“. Pirmoji trumpa istorija parodo, kad melo kojos trumpos ir svarbu nebijoti sakyti tiesą, o antrosios pagrindinė mintis – visi ko nors bijo ir, pažvelgus baimei į akis, tampa ne taip baisu. Dailiai iliustruotos ir prasmingas istorijas pasakojančios knygelės vaikų mėgstamos ir skaitomos, o pats rašytojas džiaugiasi, jei jo knygos paskatina vaikus stabtelėti ir atsiverti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite