Angle down Atgal

Politologė: aplinkybės palankesnės G. Nausėdai

Sekmadienį vykusių Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų aktyvumas bei pastarųjų kelių savaičių diskusijų atmosfera yra palanki į šalies vadovus taikančiam ekonomistui Gitanui Nausėdai, sako Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė.

Rinkimų aktyvumas yra palankus Gitanui Nausėdai, kuris, matyt, turėjo tikslą persivilioti buvusių kandidatų į prezidentus rinkėją. Visgi lieka klausimas, kas iš buvusių kandidatų rinkėjų pasirinko Ingridą Šimonytę. Nors tyrimai rodo, kad didesnė dalis rinkėjų, kurie pirmajame ture balsavo už kitus kandidatus (ne už G. Nausėdą ir ne už I. Šimonytę. – ELTA), kaip antrąjį pasirinkimą nurodė būtent Nausėdą, visgi intriga išlieka, pirmiausia, - kiek Ingridai Šimonytei pavyko išplėsti savo elektoratą ir ar tikslūs buvo tie tyrimai, rodantys, kad G. Nausėda yra priimtinesnis, kaip antrasis pasirinkimas, - Eltai sakė R. Urbonaitė, pridurdama, kad rinkėjai yra linkę pateikti staigmenų.

Rinkėjai visada yra pasilikę galimybę mus nustebinti. Tad ar jie mus nustebins, dar pažiūrėsime. Tačiau dabar, panašu, kad daugiau šansų, jog pergalės kalbą šią naktį sakys būtent Gitanas Nausėda, - pabrėžė R. Urbonaitė.

Pasak jos, laukiant antrojo turo nebuvo ypač aštrių pretendentų į šalies vadovus susidūrimų ar padarytų klaidų, kurios galėtų labai netikėtai pasukti rinkimų rezultatus.

Tai. kas buvo daroma tarp pirmojo ir antrojo turo - nebuvo tokie veiksniai, kurie galėtų būti lūžiniai. Gali būti, kad tik šiek tiek įtakos turės Nausėdos susitikimas su valstiečiais. Jeigu žmogus nemėgsta valstiečių ir yra linkęs skeptiškai vertinti tokius susitikimus... tačiau tai neturėtų turėti rimtų neigiamų padarinių. Kitos kilusios diskusijos dėl rinkiminių kampanijų taip pat, manau, neturėtų stipriai paveikti galutinių rezultatų", - samprotavo MRU politologė.

Man atrodo, kad lūžiniams pasikeitimams nebuvo daug laiko, o ir debatuose nė vienas nepadarė reikšminių klaidų, kartu nebuvo ir reikšmingų pergalių, - apibendrino R. Urbonaitė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, prezidento rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite