Angle down Atgal

Policija prisidėjo išaiškinant 22 asmenų ginkluotą grupuotę, užsiėmusią kontrabanda (vaizdo įrašas)

Lietuvos policija trečiadienį paskelbė išaiškinusi 22 asmenų tarptautinę ginkluotą grupuotę, įtariamą užsiėmus ginklų ir narkotikų kontrabanda ir organizavus kauniečio Deimanto Bugavičiaus nužudymą.

„(Asmenys) įtariami organizavę ir įvykdę minėtą nužudymą, neteisėtai disponavę šaunamaisiais ginklais, narkotinėm medžiagom, organizavę ginklų ir narkotinių medžiagų kontrabandą, o taip pat pinigų plovimą“, – žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Išaiškinant grupuotę dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Ispanijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės teisėsaugos pareigūnai.

Europolas pranešė, kad tai buvo didžiausia tokio tipo operacija žemyno istorijoje.

Tarp sulaikytųjų daugelis asmenų yra Lietuvos piliečiai, įskaitant įtariamo nusikalstamo susivienijimo lyderį. Jį policijos pareigūnai sučiupo Ispanijoje.

Tyrimo metu buvo atlikta 40 kratų, jų metu rasta maždaug 8 mln. eurų vertės grynųjų pinigų, deimantų, aukso luitų ir brangenybių. Taip pat rasta apie puspenktos tonos narkotikų, tokių kaip kokainas ar hašišas.

Policija įtaria, jog grupuotė Lenkijoje per valiutų keityklas išplovė apie 680 mln. eurų.

L. Pernavas sakė, kad būtent tyrimas dėl D. Bugavičiaus nužudymo leido išaiškinti grupuotę.

D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją prieš vidurnaktį Kaune.

Teisėsauga skelbė šiuo nusikaltimu įtariamus užsienio piliečius sulaikiusi 2018 metų rugpjūtį. Policija trečiadienį teigė, kad tai buvo nužudymo vykdytojai, o išaiškinant grupuotę buvo sulaikyti ir užsakovai.

Lietuvos kriminalinės policijos viršininkas Rolandas Kiškis sakė, kad grupuotė nebuvo tradicinė.

„Šiuolaikinis organizuotas nusikalstamumas nebėra tas tradicinis. Grupuočių nariai migruoja iš grupuotės į grupuotę“, – kalbėjo policininkas.

Sulaikymo operacija vyko gegužės 15 – 16 dienomis. Už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tyrimas užtruko daugiau nei trejus metus.

D. Bugavičius policijai buvo žinomas, anksčiau teistas. Žiniasklaida skelbė, kad jis sietas su Agurkinių gauja.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite