Angle down Atgal

„Poezijos pavasaris“ – naujame bibliotekos priestate

Gegužės 25 d. 13 val. – Rokiškyje, Lietuvos kultūros sostinėje, Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje, vyks tarptautinio „Poezijos pavasario“ renginys. Aišku, kad jame dalyvaus jubiliejų švenčiantis kraštietis poetas Rimgaudas Graibus, taip pat poetai iš užsienio, aktoriai, muzikantai. „Tai bus pirmas renginys naujame bibliotekos priestate“, – sakė bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė.

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, „Poezijos pavasario“ laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai, festivalio svečių vakarai, skirti lietuvių literatūros klasikams, žymių poetų sukaktims, išėjusiems atminti, poetinės-muzikinės improvizacijos, vakaronės, parodų atidarymai ir kt. Festivalio renginiai sutraukia klausytojus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse (kuriose yra didelės lietuvių bendruomenės). Kasmet rengiama tarptautinė poetų ir kritikų konferencija, kurioje diskutuojama aktualiomis literatūrinio pasaulio temomis.

O rokiškėnai literatai poezijos kampo prie Rokiškio kultūros centro sezono atidarymą jau surengė trečiadienio vakarą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite