Angle down Atgal

Po rekonstrukcijos Kačerginės pagrindinės gatvės pasikeis neatpažįstamai

Kačerginė šiuo metu gyvena pokyčių nuotaikomis. Vos prieš mėnesį bendruomenė atšventė atnaujintos Šaltinio aikštės atidarymą, o jau šiandien prasideda ilgai laukta pagrindinių miestelio arterijų – J. Janonio ir J. Zikaro gatvių – rekonstrukcija. Ir tai ne pabaiga: netrukus prasidės ir Kačerginės mokyklos rekonstrukcijos darbai, bus įrengtas edukacinis takas.

Miestelio bendruomenei ši diena lyg šventė, juk seną, sulopytą gatvių grindinį pakeis naujas rūbas, bus sutvarkytos gatvių prieigos. Kačerginės damos šypsodamos tvirtino, kad po rekonstrukcijos galės drąsiai vaikščioti su aukštakulniais.

„Džiaugiuosi, kad į Kačerginę atėjo pokyčiai. Ką tik šventėme Šaltinio aikštės atidarymą, šiandien į rangovų rankas perduodame gatves. Noriu palinkėti sėkmės darbininkams, o gyventojams – kantrybės ir pakantumo, juk darbai užtruks, o rezultatų verta laukti“, – skelbdamas darbų pradžią kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

J.Janonio ir J. Zikaro gatvių ilgis yra vos 2,17 km, tačiau kurortinės teritorijos statusą turinčiam miesteliui ir jo infrastruktūrai keliami didesni reikalavimai, tad šios gatvės pasikeis neatpažįstamai.

Rangovai kartu su savivaldybės vadovais gyventojams pristatė, kokie pokyčiai įvyks Kačerginėje, kai bus baigti visi suplanuoti darbai.

Po gatvių rekonstrukcijos šiek tiek išplatės J. Janonio ir J. Zikaro gatvių važiuojamoji dalis – plotis sieks 6 metrus. Tvarkant gatves bus įrengti nauji bei rekonstruoti jau esami pėsčiųjų takai. Ties įvažiavimais į visus gyventojų sklypus bus suprojektuotos nuovažos su betoninių trinkelių arba asfalto danga. 

J.Janonio gatvės pradžioje bus rekonstruota ten esanti automobilių stovėjimo juosta. Taip pat bus įrengta nauja stovėjimo juosta prie bažnyčios, kurioje numatomos 8 stovėjimo vietos (1 iš jų pritaikyta žmonėms su negalia). Nauja stovėjimo juosta atsiras ties mokykla, viso įrengiant 18 parkavimo vietų. J. Janonio gatvėje rangovai įrengs aptarnaujančio transporto apsisukimo aikštelę, atsiras žiedinė sankryža.

Atnaujintose gatvėse žmonės ras ir poilsio zonas – bus pastatyti gražūs ir modernūs suoliukai, pastatytos šiukšliadėžės. Saugumo ir jaukumo jausmą kurs J. Zikaro ir J. Janonio gatvėse įrengtas apšvietimo tinklas.

Darbus atliks bendrovė „Transporto infrastruktūros statyba“. Kačerginėje jie darbuosis kartu su Latvijos įmone AS „A.C.B.“, su kuria pasirašyta jungtinė veiklos sutartis. Gatvių rekonstrukciją planuojama baigti iki 2023 metų vasario mėn.

Darbų vertė – 1,9 mln. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite