Angle down Atgal

Po pamokų gimnazistai įsitraukia į kariškas veiklas

Lietuvos šaulių sąjunga 2019 metais mini savo veiklos 100-metį. Etaplius.lt naujienų portalas domisi Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje vykstančiais jaunųjų šaulių užsiėmimais ir kuo jie naudingi jaunimui.

Karinio parengtumo būrelį gimnazijoje veda Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės fizinio rengimo specialistas Tomas Klusas. Jaunųjų šaulių gebėjimai vertinami pakopomis. Norint pasiekti kuo aukštesnę pakopą tenka išlaikyti specialius normatyvus. Būtent būrelio metu Tomas Klusas padeda moksleiviams įgyti žinių, kurios praverčia ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir laikant karinius normatyvus.

„Stengiuosi vaikus paruošti šioms pakopoms, kad vasaros metu, nuvykę į stovyklą jie galėtų tas pakopas išsilaikyti, nes tik tuomet moksleiviai gali siekti tolimesnės karjeros“, - sako Tomas Klusas.

Kariškis įsitikinęs, kad jaunųjų šaulių sąjungos organizuojamos užduotys ir veiklos jaunimui suteikia ne tik geresnę fizinę formą, bet ir padeda ugdyti patriotiškumą, valią, bei suteikia pasitikėjimo savimi.

„Moksleiviai išmoksta iš tikrųjų daug. Gauna visą bazę pačių pagrindinių dalykų. Tą pačią topografiją išmoksta. Ir realiam gyvenime, kad išėję į mišką nepasiklystų, sugebėtų susiorientuoti. Patriotiškumą, lyderystę išsiugdo, nes per tam tikrą laiko tarpą pasimato vaikai, kurie turi lyderio savybes. Tokiems vaikams netgi duodu paskaitas pravesti vėliau“, - aiškino T. Klusas.

Būrelio metu Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai mokosi elgtis su radijo stotimis, taip pat įgyja žinių kaip suteikti pirmąją pagalbą, susipažįsta su kariškių dienotvarke, gali dalyvauti įvairiuose kariniuose mokymuose.

„Vaikai per pačias pamokas sėdi daug klasėse. O, kadangi, mūsų užsiėmimai jau užklasinė veikla, stengiuosi išeiti kuo daugiau su jais į lauką. Einame net „airsoft“ žaisti“, - aktyvias būrelio veiklas vardija Tomas Klusas.

Jaunųjų šaulių sąjungos užsiėmimus gimnazijoje lanko 15 vaikų. Dalis jų ateityje planuoja karjerą sieti su Lietuvos kariuomene.

„Yra vienas vaikinas, mano mokinys buvo. Tai jis labai susidomėjo karyba. Baigęs dabar karo akademiją tarnauja sėkmingai ir džiaugiasi“, - sako Tomas Klusas.

Šiuo metu būrelį lankanti gimnazistė Miglė sako, kad jaunųjų šaulių užsiėmimus lanko jau keletą metų ir karinė veikla taip sužavėjo, jog norisi tuo užsiimti ir ateityje.

„Džiaugiuosi, kad atėjau į šias gretas. Ateityje tikrai tikiuosi gyvenimą sieti ir su šaulių sąjunga, ir su kariuomene“, - entuziazmo neslėpė Miglė.

Gimnazistė sako, kad užsiėmimų metu įgyja naudingų žinių, kurios praverčia net ruošiant pamokas.

„Tapau labiau pareiginga ir atsakinga. Tą pastebėjau pati. Ir atsirado tas ryžtas – tiek mokytis, tiek stengtis kuo daugiau ir viską daryti iki maksimumo“, - pridūrė moksleivė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite