Sportas2020 m. Vasario 4 d. 13:10

Po jaunučių pirmenybių Neilas Vaičiulis – geriausias sportininkas

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

116514

Kaune dvi dienas vyko Lietuvos jaunučių plaukimo žiemos pirmenybės, kuriose šauniai pasirodė Šiaulių plaukimo centro "Delfinas" komanda.

2006-2008 m. gimimo berniukų grupėje lygių nebuvo Neilui Vaičiuliui, iškovojusiam čempiono titulą 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Čia jėgas išbandė 33 sportininkai. Neilas, pademonstravęs 2 minučių ir 34,03 sekundės rezultatą, pagal surinktus FINA taškus (474 tšk.), tapo geriausiu tarp vaikinų.

Maža to, 100 m distancijoje tuo paču plaukimo stiliumi (1 min 12,54 sek., 36 dalyviai) jis pelnė sidabro medalį., o po 400 m plaukimo kompleksiniu būdu (5 min 11,71 sek., 20 dalyvių) Neilas laimėjo bronzos medalį. Medalininką varžyboms ruošia treneris Egidijus Šiautkulis.

Antros vietos apdovanojimą toje pačioje amžiaus grupėje pelnė trenerės Emos Vielavičiūtės ugdytinis Artas Apinys. Šiaulietis 400 m kompleksiniu būdu nuplaukė per 5 min 11,30 sek. ir aplenkė 18 konkurentų.

Ant trečios vietos apdovanojimų pakylos lipo ir berniukų ketvertas po estafetės 4X100 m laisvu stiliumi rungties (4 min 11,43 sek. 20 komandų). Joje dalyvavo Artas Apinys (tr. Ema Vielavičiūtė), Dominykas Žiedas (tr. Vilma Staškuvienė), Arvydas Jegorovas (tr. E. Vielavičiūtė) ir Rokas Pleikys (tr. E. Vielavičiūtė).

2007-2009 m. gimimo mergaičių grupėje dukart plaukimo nugara čempione tapo Patricija Geriksonaitė, kurią varžyboms ruošia trenerė Dovilė Pocienė. 100 m ji nuplaukė per 1 min 10,64 sek. ir užnugaryje paliko 51 varžovę. Dukart ilgesnį atstumą sportininkė įveikė per 2 min 32,11 sek. ir aplenkė 45 priešininkes.

Trečios vietos laimėtoja tapo kita D. Pocienės auklėtinė - Guoda Tručinskaitė, dalyvavusi 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje. Jos rezutatas - 5 min 45,12 sek. Dėl medalių varžėsi 14 dalyvių.

Surinkusi 313 taškų, Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ pirmoji komanda užėmė 4 vietą. Iš viso pirmenybėse dalyvavo 31 komanda iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Varėnos, Utenos, Pasvalio, Kaišiadorių ir Mažeikų