Angle down Atgal

Po avarijos neįgaliu tapusiam kariui renkamos lėšos: likimas dužo per akimirką

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas antradienį socialinėje erdvėje išplatino pagalbos prašymą. Neįgaliu po avarijos likusiam kariui renkamos lėšos.

„Per akimirką dužęs kario likimas – po avarijos liko neįgalus.

2020-05-26 Ukmergės rajone Algirdo bataliono Tiesioginės paramos kuopos karys, važiuodamas motociklu griuvo ir trenkėsi į kelio ženklą. Kario teigimu avarija įvyko dėl šlapios kelio dangos ir tam ruožui netinkamo greičio.

Su draugais planuota popietė virto skubia kelione į ligoninę, kur paaiškėjo, kad smūgio metu nutrauktos dešinės kario kojos prisiūti nebepavyks, tad jos jis nebeturi virš kelio. Greta to, lūžusi ir kairė koja bei dešinė ranka, kurios sutvirtintos varžtais, liksiančiais visam gyvenimui.

Šiuo metu kariui atliekamos operacijos, atstatysiančios kairės lūžusios kojos funkcionavimą, vėliau operacijų laukia dar ne viena. Medikai prognozuoja, kad gydymas gali užtrukti apie pusę metų ir ilgiau.

Karys hospitalizuotas Lazdynų ligoninėje, yra sąmoningas ir adekvačiai reaguoja į situaciją. Deja, gijimo ligoninėje nelengvina dėl karantino uždraustas lankymas ir po įvykio dar nematyti artimi žmonės. Grįžus namo laukia nelengvas kelias – 28-erių karys neturi tėvų ir privalo išlaikyti savo mažametį vaiką. Paklausus apie ateities planus, jis atvirauja, kad neįsivaizduoja savęs dirbančio kitą darbą ir norėtų likti KAS.

Galinčius prisidėti prie kario gydymo ir reabilitacijos išlaidų palengvinimo bei ateityje reikalingo kojos protezavimo, aukojamą pinigų sumą kviečiame pervesti tiesiai į kario asmeninę sąskaitą, mokėjimo paskirtyje nurodant „Auka gydymui ir reabilitacijai“

Karolis Švelnikas

LT727300010118412189

Dėkojame už Jūsų gerumą – sėkmė vienybėje“, – skelbia batalionas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite