Angle down Atgal

Po alinančio karščio vietomis dangus tiesiog prakiuro, žemę talžo nemenki ledokšniai

Rekordiniams karščiams užplūdus Lietuvą, sinoptikai ne be reikalo perspėjo apie galimus neramumus danguje. Ketvirtadienio popietę dalyje Lietuvos jau pradėjo šėlti stichija.

Kaip skelbia internautai, rytų Lietuvoje dangus tiesiog prakiuro – čia per trumpą laiko tarpą iškrito didelis kritulių kiekis, spėjęs šiek tiek apsemti ir gatves. Negana to, Švenčionėlių rajone prasidėjo kruša – čia iš dangaus pabiro maždaug centimetro skersmens ledokšniai.

Utenos gyventojai taip pat kalba, kad šiame krašte dangus apsiniaukė, girdimas griaustinis. „Facebook“ grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ rašo, kad per artimiausias valandas liūčių židiniai toliau vystysis ir apims ne tik šalies rytus, bet ir vakarinę šalies dalį.

„Na ką, karščiams draugiją sumanė palaikyti vasariškos konvekcinės audros. Iš visų kaimyninių šalių sulaukiame pranešimų ne tik apie smarkias liūtis, bet ir vėjo sustiprėjimus bei svarbiausia krušą, kurios ledėkų skersmuo kartais viršija 2 cm. Virš Lietuvos sąlygos konvekcijai ir lydintiems pavojingiems reiškiniams irgi palankios: Aukštaitijoje (Utenos, Ignalinos krašte) jau lyja ir griaudžia perkūnija, o galbūt kur nors ir kruša krinta“, – rašoma internete.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba rašo, kad birželio 14-ą daug kur trumpi lietūs, vietomis smarkūs, perkūnija. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 3–8 m/s, dieną pietvakarių, pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 7–12 m/s, per perkūniją gūsiai 15–18 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 16–21, aukščiausia temperatūra dieną 26–31, vakarinėje Lietuvos dalyje 22–25 laipsniai. Birželio 15 d. lietaus tikimybė maža. Naktį kai kur rūkas. Temperatūra naktį 11–16, dieną 26–31 laipsnis.

Internautai skelbia, kad ypač audringi debesys artėja iš Lenkijos pusės – čia itin žaibuoja. Tikėtina, kad šie debesys pasieks ir Lietuvą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite