Sportas2017 m. Gegužės 31 d. 11:34

Plungiškių šachmatininkų triumfas Gargžduose

Plungė

5066

Gegužės 28 dieną Gargžduose vyko šachmatų turnyras, skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti.  Varžybos buvo vykdomos dviem turnyrais. Pirmajame turnyre žaidė dalyviai nuo 11 iki 14 metų, o antrajame - dešimtmečiai ir jaunesni. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo 14 auklėtinių. Be plungiškių, taip pat žaidė šachmatininkai iš Gargždų, Jurbarko, Tauragės, Telšių, Klaipėdos ir Kretingos. Iš viso buvo 75 dalyviai.

Vyriausiųjų turnyre, nugalėjęs visus savo varžovus ir surinkęs devynis taškus, nugalėtoju užtikrintai tapo Plungės Senamiesčio mokyklos septintokas Ignas Mačiuitis. Antrąją vietą, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų (pralaimėjęs tik Ignui), užtikrintai užėmė Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklos septintokas Edvinas Kurmis. Merginų įskaitoje pirmosios vietos apdovanojimais pasidabino Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos septintokė Gabija Meškauskaitė. Nors Gabija Šachmatų klubą lanko dar tik antrus metus, bet uolus ir nuoširdus darbas jai leido džiaugtis šiuo laimėjimu. Antrąją vietą merginų įskaitoje užėmė Plungės Senamiesčio mokyklos šeštokė Augustė Ivanauskaitė.

Mažųjų iki 10 metų turnyre labai šauniai kovojo ir trečiąją vietą užėmė Ugnius Žalimas. Jis surinko 7 taškus iš 9 galimų. Taip pat šauniai kovėsi, bet iki medalių kiek pritrūko Arnui Vaištarui ir Matui Praspaliauskui. Nors ir nekaip startavęs, tačiau nepabūgęs vyresnių varžovų ir vėliau skynęs pergalę po pergalės, septynmetis Karolis Kapickis surinko 5 taškus iš 9 galimų. Jis liko antras aštuonmečių įskaitoje. Taip pat šauniai kovėsi Barbora Gedvilaitė, Deimantas Laurinaitis, Ignas Ščupokas, Neronas Jakočiūnas ir Aronas Kuptz.

Visi vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei padėkos raštais, prizininkai - medaliais ir dimplomais, o nugalėtojai - taurėmis.

Plungiškiai šiais pasiekimais dar kartą įrodė, jog Plungė - tikras šachmatų didmiestis Žemaitijoje.