Angle down Atgal

Pirmyn į pievas ir miškus - dabar pats metas pasirūpinti natūraliais vaistais (VIDEO)

Norintiems pasirūpinti natūraliais vaistais visiems metams, jau vertėtų pradėti kaupti vaistinėlę. Tereikia išeiti į gamtą. Dabar pats tinkamiausias metas rinkti įvairius naudingus augalus - tiek prieskoninius, tiek vaistinius. Pasak žolininkų, vieni jų pagelbės peršalus, karščiuojant, kiti numalšins skausmą po sumušimų ar kaulų lūžių, yra ir tokių, kurie gydo nevaisingumą ar net vėžį. Tačiau tam, kad augalai padėtų sveikti, reikia žinoti, kada, kur ir kaip juos skinti.

Kol vaistinės agituoja pirkti pačius įvairiausius medikamentus, o gydytojai stveriasi už galvų dėl vis populiarėjančio betikslio jų vartojimo, žolininkai primena, kad vasarą galima pasirūpinti labai gardžiais nekenksmingais vaistais iš gamtos. Žinomos žolininkės, ekologinio ūkio šeimininkės Jadvygos Balvočiūtės pasakojimu, kiekviename augale yra kokių nors gydomųjų ar tiesiog sveikatą stiprinančių savybių.

Svarbiausia nepavėluoti tinkamu laiku juos surinkti. Pavyzdžiui, kaip tik dabar žydi jonažolė, nuo seniausių laikų lietuvių vadinta „vaistu nuo 99 ligų“, snapučiai, vingiorykštė, rugiagėlės, dobilai, gysločiai, vertėtų prisirinkti ir žemuogių lapų. Diplomuota provizorė sako, kad augalai gali padėti įveikti pačias įvairiausias ligas, tiek fizinius, tiek emocinius negalavimus - nuo paprasčiausio peršalimo iki nevaisingumo ar net vėžio.

Tačiau, rimtesnių ligų atveju, reikia mokėti juos derinti, tam reikia žinovų pagalbos. O štai norintys pasirūpinti pagrindiniais natūraliais vaistais gali tai padaryti ir patys. Žolininkės manymu, kiekvienos šeimos vaistinėlėje turėtų būti ir gerai pažįstamų ramunėlių, mėtų, raudonėlių, ir galbūt mažiau žinomų, tačiau lengvai randamų ir atpažįstamų gamtos dovanų.

Kad gamtos dovanos iš tiesų duotų nanudos, labai svarbu žinoti, kada kokius augalus ir kaip reikia rinkti. Surinktų vaistinių augalų džiovinimas – taip pat savotiškas menas. Daugelis galvoja, kad tam reikia kuo kaitresnės saulės, tačiau iš tiesų yra visai atvirkščiai.

Žolininkės pasakojimu vis daugiau žmonių, ypač jaunų šeimų, domisi natūraliais vaistais iš gamtos, gydomąja augalų galia. Tačiau, pripažįsta, visuomenė apie tai vis dar žino labai nedaug.

Jadvyga Balvočiūtė pabrėžia, kad net ir naudingiausi augalai mažai kuo tepadės, jei negaluojantis žmogus nekeis gyvenimo būdo. Mažų mažiausiai, būtina mokytis ir sveikiau maitintis.

Daugiau apie gydomąsias augalų galias - vaizdo reportaže:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite