Pirmosios baidarių ir kanojų sezono varžybos – su Šešupės „krikštu“

Šiauliai

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt

1068

Balandžio 22 d. Marijampolėje vyko pirmosios Lietuvoje šį sezoną baidarių ir kanojų varžybos – „2017 Lietuvos maratono čempionatas“

Čempionate varžėsi septyni kanojininkai ir du baidarininkai iš Šiaulių „Atžalyno“ sporto mokyklos bei keturi baidarininkai iš Šiaulių sporto gimnazijos. Deja, ne visiems pavyko dalyvauti: baidarininkė Ieva Vaitiekūnaitė ir kanojininkas Benas Tuzinas susirgo.

Jauniesiems sportininkams varžybų sąlygos buvo ypač sudėtingos, pūtė labai stiprus vėjas, todėl ne visi išdrįso startuoti. Net pakankamai patyrę jaunieji sportininkai, kaip Martynas Saročka bei vyresni, virto iš valčių į dar pakankamai šaltą Šešupės vandenį.

Geriausiai sekėsi Šiaulių sporto gimnazijos baidarininkams, lenktyniavusiems 5000 m distancijoje. Armandas Žumbys užėmė pirmąją vietą jaunučių (2001–2002 m.)
grupėje, o Osvaldas Mitkus jaunių (1999–2000 m.) grupėje liko antras. Julius Petrauskas buvo septintas, „Atžalyno“ baidarininkas Karolis Alasauskas – devintas.

Neprasčiau pasirodė ir Šiaulių „Atžalyno“ sporto mokyklos kanojininkai, kurie parsivežė net 3 medalius. Geriausiai sekėsi jauniausiųjų grupėje 2500 m distancijoje lenktyniavusiam Ignui Serafinui. Nors šį kartą jis užėmė tik antrą vietą, berniukas nenusimena – irkluoja šį sezoną Talkšoje tik
3 savaites, o pralaimėjo tik 3 sek. savo varžovui ir dvivietės porininkui Artūrui Golovač iš Elektrėnų.

Trečiąsias vietas 5000 m distancijoje užėmė Vytas Povilaitis (jaunučių gr.) ir Rokas Tamašauskas (jaunių gr.). Abu kanojininkai pralaimėjo varžovams iš kitų miestų.

Šiauliuose irklavimo sezonas pradėtas kiek vėliau nei kituose miestuose, todėl abu sportininkai tikisi patobulėti iki pagrindinių sprinto atrankos varžybų gegužės ir birželio mėn. ir, patekę tarp geriausiųjų, sėkmingai dalyvauti Europos jaunių čempionate ir kitose svarbiose tarptautinėse varžybose užsienyje.

Kiti kanojininkai taip pat pasirodė neblogai. Lukas Serafinas užėmė penktąją vietą, Saulius Dikšas – septintąją, Povilas Ramonas – aštuntąją. Sportininkai šiomis sudėtingomis oro sąlygomis įnirtingai kovojo ir buvo rimti konkurentai.