Angle down Atgal

Pirmas susirgimas Jurbarko rajono mokyklose – izoliuotis teks pradinės klasės mokiniams

Naujai patvirtinti koronaviruso atvejai yra susiję su ligos židiniu Viešvilėje. Užsikrėtimai nustatyti sirgusios moters artimiesiems, iš kurių viena yra moksleivė, lankanti Viešvilės pagrindinę mokyklą. Paskutinį kartą mokykloje moksleivė lankėsi rugsėjo 7 d. 

Situaciją tiria Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyrius, kuris susisiekė su mokykla, davė nurodymus izoliuotis klasės mokiniams, kurią lankė moksleivė, ir klasės mokytojai. Savivaldybė organizuos mokyklos patalpų dezinfekciją.

Priminsime, kad pranešimas apie patvirtintą COVID-19 infekcijos atvejį Viešvilės miestelio gyventojai nustatytas rugsėjo 7 d. Moteris pirmuosius simptomus pajuto rugsėjo 1 d. Kitą dieną kreipėsi į šeimos gydytoją Viešvilės ambulatorijoje. Buvo paskirtas gydymas namuose. Rugsėjo 6 d. dėl karščiavimo kreipėsi į Jurbarko ligoninės priėmimo skyrių, kur buvo paimtas tepinėlis dėl koronaviruso. Sužinojus tyrimo rezultatą su vyru ir dviem mažamečiais vaikais izoliavosi namuose. Tėvai nedirbantys, vaikai  prieš nustatytą atvejį lankė ugdymo įstaigas. Dėl koronaviruso buvo atlikti testai namiškiams. Šiandien paaiškėjo, kad serga vyras ir dukra, pradinukė. Dėl mažiausio vaikučio, kuris lankė darželį, atsakymo dar nėra. 

 Sužinojus apie teigiamą COVID tyrimo rezultatą,  buvo  išaiškinta 11 kontaktą su sergančia viešviliete turėjusių asmenų, jiems duoti nurodymai izoliuotis ir testuotis dėl koronaviruso. 

Pradinė klasė, kurią lankė mergaitė, nedidelė – iki 10 mokinių. „Mokytoja izoliuojasi ta, kuri dirbo su vaikais. Pradinių klasių. Kitiems mokytojams ir kitų klasių mokiniams izoliuotis nereikia. Visiems tėvams apie vaikų izoliaciją yra pranešta. Savivaldybė organizuos visos mokyklos, kai baigsis pamokos, dezinfekciją“, – informuoja  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus vedėja J. Lapėnienė. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite