REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Kovo 19 d. 17:06

Pirmąkart „Auksinius scenos kryžius“ dalys Šiauliuose (vaizdo įrašas)

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


76500

Netrukus Šiauliuose suspindės visas Lietuvos teatro elitas. Geriausi aktoriai, režisieriai, scenografai ir kiti kovo 29-ąją Valstybiniame Šiaulių dramos teatre (VŠDT) lips į sceną atsiimti garbingų apdovanojimų – „Auksinių scenos kryžių“. Likus šiek tiek daugiau nei savaitei iki didžiojo renginio, VŠDT vadovas Aurimas Žvinys atskleidė šios šventės laukiantis su džiaugsmu, tačiau pripažino, kad jaudulio širdyje – ne ką mažiau.


Foto galerija:

img-5652.jpg
img-5655.jpg
img-5657.jpg
img-5660.jpg
img-5663.jpg
img-5668.jpg
img-5673.jpg
img-5675.jpg
img-5680.jpg
img-5688.jpg

Ypatingas laikotarpis teatrui

„Mūsų nuotaikos ir pakilios, šventiškos, nes esame nusiteikę dideliems renginiams, bet tuo pačiu ir su jauduliu į viską žiūrime“, – nenumaldomai artėjant net dviem ypatingiems renginiams, kalbėjo A. Žvinys. Dar prieš „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremoniją VŠDT su nekantrumu laukia naujausio spektaklio „Revizorius“ pristatymo. Aido Giniočio spektaklio premjera įvyks kovo 23 d. Beje, kartu su ja bus surengti kasmetiniai Tarptautinei teatro dienai skirti VŠDT apdovanojimai.

„Tai bus ir premjera, ir vakaras, skirtas Tarptautinei teatro dienai paminėti. Kelios dienos prieš arba po Teatro dienos mes tradiciškai turėdavome renginį, per kurį būdavo apdovanojami geriausi mūsų kūrėjai, aktoriai, teikiami prizai ir pan. Visą laiką taip tradiciškai gyvendavome ir štai šie metai šiek tiek supainiojo mums kortas, kad turime du didelius renginius – ir tradicinį savo teatro vakarą, ir „Auksinių scenos kryžių“ nominacijų vakarą“, – sakė VŠDT vadovas.

Šiaulių teatrui dviejų didelių renginių per savaitę organizavimas – rimtas iššūkis. Kol kas pagrindinis dėmesys sutelktas į artimiausią premjerą, tačiau pasiruošimas didžiajai Lietuvos teatro bendruomenės šventei vyksta ir už miesto ribų. Prie istorinio Šiauliams renginio pluša jungtinė kūrėjų komanda. „Atvyks kultūros elitas, televizijos, reikės priimti svečius, paruošti furšetą… Ir kaip visada – kaip studentams, jaučiame, kad trūksta vienos nakties prieš egzaminą, bet bandysime įveikti šį iššūkį. Mes negalime pasigirti tokiais gausiais žmogiškaisiais ištekliais kaip kiti teatrai – jie yra gana riboti, todėl mes dirbame ir kituose miestuose. Mūsų meno vadovas Paulius Ignatavičius režisuoja šią ceremoniją. Kaip scenografą jis pasikvietė Marių Nekrošių – Eimunto Nekrošiaus sūnų. Scenarijų rašo Karolis Kasperavičius, o Dominykas Morkūnas yra projekcijų dailininkas“, – pasakojo A. Žvinys.

Į VŠDT ši komanda kol kas užsuka tik trumpam – kad šį tą patikrintų, pamatuotų ir pan., mat didžioji dalis jų yra vilniečiai, todėl parengiamieji darbai vyksta sostinėje ir kituose miestuose. Kad visi atlikti „namų darbai“ taptų sklandžios ceremonijos pamatu, teatras turės vos keturias dienas. „Kol kas yra ta būsena, kai visą laiką nerimauji, ar kažko nepražiopsojai, nes jeigu tai išlįs, tai bus paskutinę akimirką ir problemai išspręsti turėsime 2–3 dienas. Geriausiu atveju“, – jaudulio neslėpė VŠDT vadovas.

Renginys, įeisiantis į VŠDT istoriją

„Auksinių scenos kryžių“ ceremonija į Šiaulius atvyks tik pirmą kartą per visą teatro gyvavimo istoriją. Anot A. Žvinio, tam įtakos, matyt, turėjo keli veiksniai – pastarųjų kelerių metų dėmesys regionams ir pagrindinių teatrų sostinėje uždarymas dėl rekonstrukcijos. O VŠDT juk visai neseniai kaip tik po rekonstrukcijos atvėrė savo duris žiūrovams.

Bet kokiu atveju šis ypatingas kultūros renginys šalyje sukurs atgarsį ir apie patį Saulės miestą, ne vien apie teatrą. „Vienareikšmiškai – tai neeilinis renginys. Tai pirmas kartas, kai tokio lygio renginys atkeliauja į Šiaulius. Gal galima susieti labai tolimą paralelę, tarkime, su olimpinėmis žaidynėmis ar pan. Tai reprezentuoja mūsų teatrą, mūsų miestą. Yra proga prisistatyti patiems ir pristatyti mūsų teatrą, pasiviešinti ir platesniam ratui parodyti Šiaulius“, – džiaugėsi A. Žvinys.

VŠDT vadovas atskleidė, kad Lietuvos teatro bendruomenėje Šiauliai, kaip ir Panevėžys, neretai būna tuo truputėlį mažesniuoju broliu, tad šis didžiulio masto renginys puiki proga įrodyti savo vertę: „Visgi tarp regionų šioks toks atotrūkis yra, nors pagal savo amžių esame antrasis profesionalus teatras Lietuvoje.“

Ar liks „Auksiniai scenos kryžiai“ Šiauliuose?

Artėjant renginiui, Šiaulių teatras pasidžiaugti turi dar kai kuo – net trims „Auksiniams scenos kryžiams“ gauti nominuoti VŠDT atstovai. Severinas Norgaila nominuotas dramos aktoriaus (nepagrindinio vaidmens) kategorijoje už vaidmenis spektaklyje „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, geriausio scenografo nominaciją pretenduoja gauti Goda Palekaitė (už scenografiją spektakliams „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, ir „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras) bei nacionalinės dramaturgijos kategorijoje nominuotas Aleksandras Špilevojus (už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją).

„Tai tikrai labai džiugina. Tai įvertinimas, kad mūsų kuriami spektakliai nepraslydo nepastebėti kritikų“, – teigė A. Žvinys. Nors praėjusiose ceremonijose VŠDT vardas tarp nominantų taip pat būdavo minimas, visgi iki šiol į Šiaulius parvežti „Auksinių scenos kryžių“ pavykdavo retai. Gal į Šiaulius atvykę keli šie apdovanojimai čionai ir pasiliks? Būtų simboliška ir gražu, tačiau kaip bus iš tiesų, sužinosime tik po savaitės.

O ko savo vadovaujamo teatro kolegoms artėjančios Tarptautinės teatro dienos proga palinkėtų A. Žvinys? „Kolektyvui labai labai linkiu kūrybinio polėkio, jaunatviško, drąsaus, veržlaus požiūrio į savo veiklą, kuo mažiau stovėti vietoje, kuo daugiau judėti drąsiai, eksperimentuoti ir klysti. Tai, ko gero, pagrindinis privalumas, kurį turi kūrėjai“, – sakė VŠDT vadovas. Linkėjimų siunčia jis ir teatro lankytojams: „Žiūrovams linkiu domėtis, nepamiršti mūsų, lankytis ir mėgautis mūsų kuriamais darbais.“

Kad mėgautis bus kuo – A. Žvinys patvirtino. Iškart po kovo pabaigoje vyksiančių didžiųjų renginių bus pradedamas statyti Pauliaus Ignatavičiaus spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“ pagal Viljamą Šekspyrą. Dar vienas išskirtinis įvykis – Oskaro Koršunovo spektaklio pastatymas VŠDT. Pirmąkart Šiauliuose dirbsiantis žymus režisierius kurs spektaklį pagal specialiai jam Rimanto Kmitos kuriamą pjesę, kurios veiksmas suksis apie Šiaulius. Abu spektaklius visuomenė išvysti turėtų iki šių metų pabaigos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA