Angle down Atgal

Pir­mą kar­tą Lie­tu­vo­je – na­cio­na­li­nis šienp­jo­vių čem­pio­na­tas

Šie­met pir­mą kar­tą Lie­tu­vo­je or­ga­ni­zuo­ja­mas na­cio­na­li­nis šienp­jo­vių čem­pio­na­tas, ku­ria­me var­žy­sis tiek Va­ka­rų Lie­tu­vai bū­din­gas že­mai­tiš­kas šun­ko­jis, tiek se­na­sis lie­tu­viš­kas dal­gis, ku­ris pjau­na Dzū­ki­jos ir Aukš­tai­ti­jos pie­vas. Čem­pio­na­tas vyks lie­pos 31 d. Ne­mu­no del­to­je, į jį kvie­čia­mi šie­nau­jan­tie­ji dal­giais iš vi­sos Lie­tu­vos.

Šieno pjovimo dalgiais čempionatai jau turi gilias tradicijas kaimyninėse valstybėse – Lenkijoje bei Baltarusijoje. Ten rengiamos didžiulės šventės, kurių metu su pagarba atsižvelgiama į tradicijas bei siekiama jas populiarinti ir šiomis dienomis.

Nacionalinį šienpjovių čempionatą Lietuvoje organizuoja nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas, jau daugelį metų užsiimanti rečiausio Europoje giesmininko – meldinės nendrinukės apsauga.

„Lenkijoje ir Baltarusijoje vykstantys čempionatai taip pat siejami su šiais paukščiais – šienaujant perimvietėse, šie sparnuočiai simboliškai išlydimi į rudeninę migraciją, parodant rūpestį, jog ir kitais metais čia sugrįžusių meldinių nendrinukių lauks ūkininkų prižiūrėtos pievos, kuriose gims nauja retųjų giesmininkų vada“, – sako šio čempionato iniciatorius, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Žymantas jau turi patirtį, dalyvaujant tokiuose čempionatuose: 2019 m. kartu su kolega Petru Lengvinu iš čempionato Baltarusijos Polesės regione į Lietuvą parvežė garbingą apdovanojimą už kokybiškiausiai nušienautas pradalges.

„Lietuviškas dalgis yra nepelnytai užmirštas. Kas pabando kokybišką dalgį, supranta, jog motorinis trimeris yra kančia, o dalgis – malonumas. Šienaujant kiemą dalgiu, darbas atliekamas be erzinančio triukšmo, gali girdėti supančios gamtos garsus, o ritmingi dalgio mostai įtraukia į savotišką meditaciją. Norint, jog tradicinis dalgio naudojimas iš naujo užgimtų, reikia turėti kokybišką geležtę ir mokėti ją paruošti“, – sako Giedrius Vaivilavičius, šienavimo dalgiu tradicijos puoselėtojas, pirmasis užsiregistravęs čempionato dalyvis.

Į šienpjovių čempionatą registruojasi komandos po du žmones. Čempionato dieną bus varžomasi pjaunant polderio pievas, stengiantis kuo greičiau ir kokybiškiau nupjauti specialiai atmatuotą žolės plotą. Komandų, patekusių į kitą etapą, nariai jau savarankiškai susirungs aukščiausios klasės meistro kategorijoje.

Daugiau informacijos apie čempionatą galima rasti interneto svetainėje www.meldine.lt.

Organizatorių informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite