Angle down Atgal

Pilietiškumo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Pakruojyje

Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2019 metų sausio 11 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės.

Daugiau kaip 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kartu paminėti iškovotą istorinę pergalę kvietė šią tradicinę iniciatyvą nuo 2014 metų globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pakruojo rajono savivaldybės administracija ir administraciniame pastate veikiančių VĮ Registrų centro ir Nacionalinės žemės tarnybos Pakruojo skyriaus darbuotojai prisijungė prie akcijos dalyvių. Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras, Pakruojo vaikų lopšeliai-darželiai „Saulutė", „Vyturėlis“, Nevalstybinis katalikų lopšelis-darželis „Varpelis“, Linkuvos lopšelis-darželis ,,Šaltinėlis", Linkuvos ir Žeimelio gimnazijos, Lygumų, Klovainių, Pašvitinio pagrindinės mokyklos užpildė akcijos dalyvių anketas, tačiau akcijoje dalyvavo ir kitos rajono ugdymo, kultūros įstaigos.

Visoje Lietuvoje uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite