Angle down Atgal

Peršalimas ar gripas?

Atšalus orams, gripas ir peršalimo ligos jau pradeda tykoti visų, kurie nesisaugo. Kaip atskirti gripą nuo peršalimo viruso? Kokių didžiausių klaidų gydydamiesi daro žmonės?

Peršalimas vystosi lėčiau

Gripo ir peršalimo simptomai turi panašumų, todėl daugelis žmonių šiuos požymius painioja. Galvodami, kad tiesiog peršalo, bando numušti temperatūrą įvairiais preparatais ir neretai eina į darbą. Tokia praktika turi keleriopą neigiamą poveikį: toliau platinamas sukėlėjas ir alinamas organizmas, sudaromos visos sąlygos sunkioms ligos formoms bei komplikacijoms pasireikšti.

Kaip atskirti šiuos negalavimus? „Gripui būdinga staigi, aukšta temperatūra (didesnė nei 38 laipsniai), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis, bendras silpnumas. Kartais pasireiškia tokie simptomai kaip vėmimas, šleikštulys, pilvo skausmas, viduriavimas. Tuomet geriau kreiptis į gydytoją, o ne pačiam gydytis“, – sako klinikos „Ginmedika“ gydytoja Gintarė Zavarskienė. Gripo virusas yra klastingas ligos sukėlėjas, kuris kiekvienais metais mutuoja tam, kad galėtų toliau plisti. Svarbiausia priežastis, dėl kurios gripas yra pavojingas, – tai jo komplikacijos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite