Angle down Atgal

Per metus butų pardavimai Vilniuje išaugo kone 40 procentų

Vilniuje praėjusiais metais iš nekilnojamojo turto (NT) vystytojų gyventojai įsigijo beveik 5,5 tūkst. butų – tai 39 proc. daugiau nei prieš metus.

Pasak NT vystymo bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininko Arvydo Avulio, praeitais metais pardavimų skaičius lenkė pasiūlą.

„2017 ir 2018 metais pasiūla buvo didesnė nei pardavimai, tai buvo didelis spaudimas kainoms, jos negalėjo kilti. 2019 metais tas apsivertė – pasiūla buvo 5 tūkst. butų, o parduoda praktiškai 5,5 tūkst. butų. Čia yra rimtas signalas rinkai, kai pardavimai yra didesni nei pasiūla“, – sakė A. Avulis.

Pasak jo, matoma, kad neparduotų butų skaičius siekia 4800–4900 vienetų.

„Daugiausia neparduotų butų – statomuose objektuose (62 proc.) ir 20 proc. – jau pastatytuose namuose. Įdomi vena detalė – yra pardavinėjami būstai tuose projektuose, kur dar nevyksta statybos, tik planuojami projektai. Pasiūla tokių pardavimų nemaža – apie 17 proc.“, – kalbėjo specialistas.

Jo teigimu, populiariausi Vilniuje yra vieno dviejų kambarių butai, pagal plotą – 40 ir 50 kv. metrų ploto.

„Rajonai, kurie populiariausi, – vienareikšmiškai Šnipiškės, tai yra miesto centras ir čia daugiausia visi nori gyventi. Kitas pagal populiarumą mikrorajonas – Pilaitė. Santykinai pats pigiausias ir arčiausiai miesto centro, kur daugiausia pasiūlos, lengviausia įsigyti žemės sklypus“, – tikino jis.

Elta

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite