REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Gegužės 8 d. 14:14

Per „Finbee Verslui“ – paskolos labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioms įmonėms

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


129508

Prieš kiek daugiau nei dvi savaites sutelktinio finansavimo platformai „Finbee Verslui“ pradėjus teikti finansavimą labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms, jau sulaukta daugiau kaip 2000 įmonių paraiškų. Nuo balandžio 27 d., pasikeitus paskolų teikimo sąlygoms, planuojama, kad paraiškų kiekvieną dieną dar daugės.

Pagal atnaujintas finansavimo sąlygas paskolos teikiamos toms įmonėms, kurių apyvarta dėl šiuo metu susidariusios situacijos sumažėjo daugiau kaip 30 proc. (buvo 60 proc.), ir išlaikiusioms bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su darbuotojų skaičiumi, buvusiu š. m. kovo 1 d.

Parama verslui, patyrusiam sunkumų dėl COVID-19

Pagal priemonės sąlygas jau pasirašyta 513 paskolų COVID-19 padariniams likviduoti sutarčių ir išmokėta 5,6mln. eurų. Numatoma, kad artimiausiu metu iš viso bus išmokėta per 16 milijonų eurų paskolų. Tokio tipo parama verslui padės greičiau atkurti įprastą veiklą po pandemijos.

„Finansavimas pagal „Invega“ skatinamąją priemonę „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ – išties gera žinia visam verslui, leidžianti užtikrinti saugų finansavimą šiuo sunkiai prognozuojamu laikotarpiu: „Mes ir toliau daug investuojame į procesų automatizavimą, bendradarbiaudami su kitomis „fintech“ įmonėmis, kad paskolų prašymai būtų išanalizuojami dar operatyviau ir paprasčiau. Atsakingai vertiname kiekvieną paraišką, matome, kad suinteresuotumas itin didelis, tad siūlome kreiptis kiek įmanoma greičiau, – sako „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius. – Mums kaip „fintech“ sektoriaus atstovams džiugu, kad valstybė bendradarbiauja ir leidžia prisidėti padedant verslui. Visuomet siekiame būti nuolatiniu patikimu verslo partneriu tiek gerais, tiek sunkesniais laikais.“

helloquence-oqmzwnd3thu-unsplash.jpg

Kas gali kreiptis dėl valstybės paramos verslui, nukentėjusiam nuo koronaviruso pandemijos?

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams skirtos konkrečiai šios pandemijos padariniams švelninti ir padėti SVV įmonėms padengti būtinąsias išlaidas, reikalingas veiklos tęstinumui užtikrinti. Pavyzdžiui, darbuotojų darbo užmokesčiui, nekilnojamojo turto nuomai, komunalinėms išlaidoms ir kitoms būtinosioms paskolos gavėjo išlaidoms.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad paskolos nuo COVID-19 nukentėjusioms SVV įmonėms teikiamos taikant papildomų sąlygų. Šių įmonių apyvarta dėl susidariusios situacijos sumažėjo daugiau kaip 30 proc., įmonės išlaikiusios bent 50 proc. darbuotojų, palyginti su darbuotojų skaičiumi, buvusiu š. m. kovo 1 dieną.

Vadinamoji corona paskola verslui: sąlygos ir terminai

Maksimalus paskolos dydis – 1 mln. eurų. Vienam paskolos gavėjui iš priemonės lėšų gali būti suteikiama viena vadinamoji COVID paskola.

Paskolų sutartis su paskolų gavėjais galima pasirašyti ir paskolas išmokėti iki š. m. liepos 31 d. Pagal programos sąlygas paraiška gali būti vertinama tik tuomet, kai įmonė yra pateikusi finansines ataskaitas į Registrų centrą.

„Tikimės, kad nuo balandžio 27 d. galiojančios patogesnės ir lankstesnės skolinimosi sąlygos padės įmonėms išgyventi šį sunkų laikotarpį ir, išsaugant veiklą, sulaukti, kai karantino sąlygos ims laisvėti ir verslo ciklai grįš į normalesnes vėžes. Mes ir toliau sieksime, kad ši ir kitos mūsų priemonės turėtų realų poveikį finansuojant dėl pandemijos nukentėjusius verslus“, – sako „Invegos“ vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Paskolos nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusiems verslams teikiamos be užstato.

Valstybė šias paskolas teikia lengvatinėmis sąlygomis, minimaliomis palūkanomis, kurios priklausys nuo paskolos trukmės: iki 12 mėn. jos sieks 0,1 proc., o nuo 13 iki 36 mėn. – 0,19 proc.

Iš viso šiai priemonei įgyvendinti skirta 50 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Paraiška paskolai gauti ir platesnė informacija – čia: https://www.finbee.lt/paskola-nukentejusiems-verslams/

shutterstock-158522279.jpg

Valstybės parama įmonėms: dar viena finansavimo priemonė

„Įmonėms, kurios neatitinka „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ būtinųjų sąlygų, pravartu žinoti, kad vis dar yra galimybių pasinaudoti kita galimybe – „Invega“ priemonės „Avietė – COVID“ atnaujintomis sąlygomis“, – optimistiškai nuteikia A. Griškevičius.

Anot jo, pagal šią priemonę daugiau kaip 90 įmonių jau gavo paskolas. Paskolos dydis – nuo 1 iki 50 tūkst. eurų.

Pagal šią priemonę iki š. m. gruodžio 31 d. sutelktinio finansavimo platforma „Finbee Verslui“ gali teikti paskolas, kurios iki 100 % finansuojamos iš „Avietės“ lėšų, bet ne daugiau kaip 25 tūkst. eurų. Per 6 mėnesių laikotarpį įmonė gali sudaryti dvi paskolos sutartis, todėl bendra pagal atnaujintas priemonės sąlygas suteiktų paskolų suma negalės būti didesnė nei 50 tūkst. eurų. Šios paskolos SVV įmonėms bus teikiamos ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui.

A. Griškevičius taip pat pažymi, kad pagal atnaujintas priemonės „Avietė“ sąlygas gavėjo gebėjimas vykdyti turtines prievoles vertinamas pagal turimus naujausius duomenis iki š. m. kovo 1 d. Tai reiškia, kad atnaujintos sąlygos leidžia pretenduoti į paskolą verslui ir toms SVV įmonėms, kurios dėl karantino patiria finansinių sunkumų – yra priverstos pradelsti mokėjimus VMI, Sodrai ar kitiems kreditoriams.

Taip pat verslai gali teikti paraiškas „Invega“ palūkanų kompensavimui ir kas mėnesį susigrąžinti iki 95 proc. sumokėtų palūkanų, jeigu palūkanos buvo mokamos imant sutelktinę paskolą „Avietė”. Priemonės „Avietė“ lėšos skolinamos paskolos gavėjui rinkos sąlygomis, t. y. paskola teikiama taikant sutelktinio finansavimo platformos nustatytą palūkanų normą.

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.finbee.lt/aviete/

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA